Передбачати грип можуть фітнестрекери та «розумні» годинники

Вчені навчилися визначати за даними фітнестреков регіони, де скоро можуть статися спалахи грипу

Вчені проаналізували відомості від більш ніж 47 тисяч власників популярних трекерів Fitbit в період з березня 2016 по березень 2018 року. Дані від датчиків пульсу і якості сну порівняли з щотижневими оцінками по грипоподібним захворюванням, які надає центр по контролю та профілактиці захворювань США. У людей, котрі підчепити вірус, погіршувався сон і частішало серцебиття. Таким чином вчені з’ясували, що дані гаджетів дозволяють істотно поліпшити прогноз спалаху грипу та грипоподібних захворювань, повідомляє Wave3

Автори дослідження сподіваються, що це допоможе прискорити час реагування на спалахи грипу. У міру того, як технологія стане більш просунутою, можливо буде не щотижневе, а щоденне відстеження. Традиційне ж спостереження за грипом може зайняти від одного до трьох тижнів, що обмежує можливості швидкого реагування.

Читайте ще: Вірус грипу «живе» 24 години на пластиці і 8 годин на сенсорних екранах

Нагадаємо, простежити в реальному часі поширення вірусу можна завдяки розумному термометру Kinsa, він не тільки вимірює температуру, але також збирає і передає дані про спалахи вірусу. Функцію по обробці інформації про грип, можливі методи лікування і передачі даних про «гарячих точках» виконують також спеціальні програми для смартфона.