Перший випадок захворювання пташиним грипом зафіксували у Вінниці

Сталося того, чого побоювалися: пташиний грип, який швидко поширюється по Європі, не обійшов стороною і Україну

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів зафіксувала випадок загибелі птиці від пташиного грипу у Вінницькій області. Інцидент трапився 18 січня в селі Бугаків Немирівського району на території ПП “Хутір”. У зв’язку з цим в області ввели 72-годинний карантин. Про це йдеться в повідомленні Держпродспложивслужби.

За результатами дослідження проб біоматеріалу, 19 січня був встановлений діагноз “грип птиці”. За попередньою інформацією, в “Хуторі”, станом на 1 січня, містилося близько 98 тисяч птахів, в основному – курей-несучок.

Читайте ще: Лікар-імунолог розповіла, як правильно вилікувати грип і не допустити ускладнень

Грип птиці, який також називають чумою птиці, являє собою гостре вірусне захворювання, що характеризується ураженням органів травної і дихальної систем і високою смертністю. Якщо заражається одна птах, вірус поширюється і на решту поголів’я.

Останнім часом пташиний грип зареєстрували в Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії, які є сусідами з Україною. Повідомлялося, що зараз пташиний грип швидко поширюється по Європі.

Пташиний грип передається людям, проте рідко від людини до людини. При цьому, якщо люди заражаються, рівень смертності становить близько 60%.