ВООЗ скликає екстрене засідання через новий вірус у Китаї

ВООЗ скликає екстрене засідання через новий вірус у Китаї

Всесвітня організація охорони здоров’я 22 січня 2020 року терміново скликає на засідання комітету з надзвичайних ситуацій  у зв’язку з коронавірусом нового типу, який “атакує” у Китаї. Вже понад 300 людей у Китаї заразилися новим коронавірусом, влада підтвердила, що він передається від людини до людини.

    
Китайські медики перевозять пацієнта, який заразився новим вірусом
Китайські медики перевозять пацієнта, який заразився новим вірусом

На зустрічі мають обговорити, чи є поширення вірусу міжнародною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Комітет може виробити рекомендації щодо політики, а оголошення надзвичайного стану означатиме заклик до міжнародного спостереження, співпраці та фінансування з метою зупинення поширення вірусу, повідомляє агентство новин dw.

Ця заява ВООЗ пролунала після того, як стало відомо, що вірусом заразилися вже понад 300 людей, шестеро –  померли. Водночас понад 20 людей, які заразилися вірусом, вже виписали з лікарні.

Також читайте: Як уберегтися від захворювань, якщо в родині – хворий на грип

Влада Китаю цього ж дня підтвердила, що вірус здатний передаватися в тому числі від людини до людини. Доведено, що два випадки захворювання в провінції Гуандун на півдні країни пов’язані саме з цим типом передачі вірусу, заявив керівник команди експертів Державного комітету з питань гігієни та охорони здоров’я КНР Чжун Наньшань.

Уперше про новий коронавірус висловилося також вище китайське керівництво. Лідер КНР Сі Цзіньпін віддав розпорядження вжити рішучих заходів для того, щоб зупинити поширення захворювання.

Про сам вірус відомо, що він належить до групи коронавірусів і провокує в інфікованих ним людей розвиток пневмонії. Перші випадки зараження новим вірусом були пов’язані з оптовим ринком морепродуктів в місті Ухань. Крім білух і інших морських ссавців на цьому ринку до його закриття 1 січня, за інформацією ЗМІ, продавали також кажанів, курей, кроликів та змій. Один з цих видів, імовірно, і став джерелом зараження. У ВООЗ також заявили, що первинним джерелом вірусу, найбільш імовірно, можуть бути тварини.

Нагадаємо, що у підготовленому ВООЗ плані наукових досліджень і розробок представлений список хвороб і патогенів, які можуть спровокувати надзвичайну ситуацію в області суспільної охорони здоров’я, але щодо яких не існує ефективних методів лікування і вакцин. У цей список пріоритетних напрямків наукових досліджень і розробок входять вірус Ебола, ряд інших геморагічних лихоманок, віруси Зіка і Ніпах, коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому, важкий гострий респіраторний синдром, а також «хвороба X», тобто умовний невідомий патоген, здатний викликати серйозну епідемію і до появи якого необхідно готуватися.

Читайте також: Лікарі стривожені: в Україні надто швидко поширюється небезпечний грип

Одна з найстрашніших інфекцій – це звичайний грип. За даними ВООЗ, щорічно він забирає від 250 до 500 тисяч життів, а іноді – мільйони.  Як відомо, від грипу варто робити щеплення щороку, адже щороку до нас приходить новий його різновид. Але і вакцини не дають гарантії того, що ваш організм протистоїть перед вірусом.

У цьому сезоні українців  атакуватиме чотири види вірусу грипу: A / Brisbanel 02120 1 S (H1N1) pdm09; A / Kansasll4l2017 (H3N2); B / Coloradol06l2017 (лінія B / Victoria / 2l87); B / Phuketl3073l2013 (лінія B / Yamagata / l6 / 88). Найнебезпечніші з них – віруси типу А. А ось останній зі списку – малоймовірний. За прогнозами, в країні перехворіє кожен шостий українець – більш ніж на мільйон чоловік більше, ніж у минулому році. У зоні ризику – люди похилого віку, діти, вагітні та люди з серйозними хронічними захворюваннями.

На даний час існує кілька дозволених до застосування препаратів для лікування грипу, однак їх ефективність обмежується появою лікарсько-стійких форм вірусів і наявністю численних протипоказань, серед яких бронхіальна астма та захворювання легень, патологія серцево-судинної системи, печінки та нирок, а також дитячий вік (до 12 років), вагітність тощо.

Окрім хімічних противірусних засобів, які пригнічують віруси грипу, існує цілий ряд природних речовин, що відносяться до флавоноїдів, які пригнічують активність вірусних ферментів. Важливою особливістю флавоноїдів як біологічно активних молекул є вплив на кілька механізмів противірусного захисту людського організму та безпосередній вплив на віруси грипу без ризику розвитку нечутливості збудників захворювання.

Важливо також зазначити, що застосування флавоноїдів є доцільним у період підвищеної сезонної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції ще й тому, що, поряд з вірусами грипу, джерелами респіраторних захворювань можуть бути і інші віруси, для лікування яких хімічні противірусні засоби неефективні, тоді як специфічна діагностика для визначення типу вірусу в масовому масштабі наразі не проводиться.

Щодо  нового коронавірусу, то зявилася інформація що він був зафіксований в Таїланді, Японії та Південній Кореї. У США почали розробляти вакцину від захворювання. У Росії найближчим часом планують випустити експрес-тест по виявленню інфекції. У багатьох аеропортах світу посилені заходи епідконтролю.

У російських аеропортах пасажирів рейсу, які прибули з Китаю, вже перевіряють за допомогою тепловізорів, щоб виявити людей з підвищеною температурою. Втім, без експрес-тесту цей захід не дозволяє виявити тих, у кого хвороба знаходиться в інкубаційному періоді. Аналогічні заходи по виявленню випадків зараження вірусною пневмонією вже введені в римському міжнародному аеропорту Фьюмічіно. Поставили теплові сканери і в аеропортах Малайзії. Також посилено епідеміологічний контроль за пасажирами в аеропортах в найбільших американських містах: Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Серйозна перевірка в Австралії, Сінгапурі, Таїланді та Південній Кореї.

 

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.