Пік активності грипу в США може бути досягнутий вже у грудні

Сезон грипу в США: рання поява типу В та активізація у південних штатах

«Останній раз таку високу активність грипу на початку сезону спостерігали 15 років тому, у 2003-2004 роках», – заявляє Крістен Нордлунд, представник Центрів по контролю і профілактиці захворювань США (CDC). Захворювання найбільш поширене в південних штатах – між Техасом і Джорджією, повідомляє Healtline.

Наприклад, у дитячій лікарні Нового Орлеана (Луїзіана) вже зареєстровано більше 1 400 випадків зараження грипом, тоді як в минулому році в цей час їх було лише дев’ять.

У США в цьому сезоні вже шість дітей померло від грипу, останній випадок був викликаний вірусом типу В, який провокує найбільш небезпечні форми захворювання у дітей.

Пік активності хвороби, як правило, припадає на лютий. Але з огляду на швидкість поширення, у цьому році експерти припускають, що максимальна кількість заражень буде на новорічні свята.

Також незвично те, що замість поширених у цю пору штамів типу A (H1N1 і H3N2), відзначається циркуляція вірусу типу B/Victoria. Але це не означає, що ситуація не зміниться. Щороку «поведінку» вірусу досить складно передбачити.

Наприклад, лікар-інфекціоніст зі Стенфордського центру охорони здоров’я Івонн Мальдонадо стверджує, що грип може починатися локально, поступово розширюючи ареал захворюваності. Може на початку сезону проявитися важкими випадками, але закінчитися рано чи продовжуватися короткими спалахами.

Незважаючи на те, що перебіг грипу можна певним чином прогнозувати, на даний час занадто мало лабораторних даних про характеристики вірусів, зібраних з початку сезону. Тому інфекціоністи США поки не поспішають з висновками про силу вірусу і про ефективність сезонної вакцини 2019-2020.

Хоча сам факт того, що максимальна кількість захворювань припаде на період зимових свят, коли мільйони людей будуть пересуватися країною, вже робить цей сезон досить небезпечним для здоров’я.

Читайте більше на Грип.юа