Почалося: у Японії вирує грип H1N1, який викликав глобальну пандемію в 2009 році

Почалося: у Японії вирує грип H1N1, який викликав глобальну пандемію в 2009 році

За тиждень понад 5 тисяч японців захворіли на грип, а в США померли 3 дитини

Чиновники сфери охорони здоров’я Японії заявляють, що сезон грипу вже стартував по всій країні. У Національному інституті інфекційних захворювань Японії повідомили, що протягом тижня грип був діагностований у 5 084 осіб в 5 тисячах медичних установах по всій країні, пише 3.nhk.or.jp

Середній показник для кожної установи становить 1,03. Цифри вище 1,0 вказують на початок сезону грипу, який в цьому році стартував раніше, ніж треба. Було встановлено, що в 98% випадків, підтверджених з початку жовтня, виявлений штам H1N1, що викликав глобальну пандемію в 2009 році.

За останні роки в країні протягом одного сезону спостерігалося поширення декількох штамів грипу, а японці могли перехворіти грипом кілька разів за сезон.

 

Тим часом в США, згідно зі звітом Центрів по контролю і профілактиці захворювань (СDC), станом на 15 листопада вже зафіксовано три випадки смерті дітей від грипу. Активність грипу в країні зростає зі значним поширенням вірусів H1N1, H3N2 і грипу B/Victoria, повідомляє healthline.com

Експерти в галузі охорони здоров’я сходяться на думці, що ще занадто рано прогнозувати, як саме буде розвиватися активність грипу в цьому році. Зазвичай він досягає свого піку в лютому.