Подвійне зараження грипом і коронавірусом може бути вкрай небезпечним

Подвійне зараження грипом і коронавірусом може бути вкрай небезпечним

В окремих випадках подвійний удар по організму може призвести до тяжких станів і навіть смерті – дослідники

Дослідження, проведене під керівництвом Ліверпуля, свідчить про те, що подвійне зараження грипом і COVID-19 може значно збільшити ризики для здоров’я, пов’язані з COVID-19, пише Мedical Хpress

З’являється все більше повідомлень про випадки коінфекції грипу та SARS-Cov-2. Дослідження, проведене у Великобританії, показало, що у пацієнтів з коінфекцією ризик смерті в шість разів вищий.

Щоб встановити ризики для здоров’я, пов’язані з «подвійним зараженням», дослідники послідовно заразили мишей грипом та SARS-CoV-2.

Вони виявили, що послідовне зараження вірусом грипу, а потім SARS-CoV-2 , показало явні клінічні симптоми, які були важчими, ніж при інфікуванні окремо.

 Цікаво, що у послідовно інфікованих мишей спостерігалася посилена запальна реакція. Це основна причина важкої інфекції COVID-19 у людей і відіграє значну роль в смертності.

Інфіковані двома вірусами миші демонстрували більш швидку смертність в порівнянні з мишами, інфікованими тільки одним вірусом. Ці результати говорять про те, що зараження обома вірусами призводить до загострення патологічних процесів.

Читайте ще: У Донецькій та Сумській областях перевищено епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ

Як повідомляв Центр громадського здоров’я МОЗ, подвійне зараження може погіршити перебіг хвороби і навіть виявитися смертельно небезпечним.