вакцинація

Проміжний звіт CDC: вакцина від грипу ефективна на 37% при захисті від вірусів грипу А

Сезон грипу ще в повному розпалі і триватиме, як мінімум, протягом декількох тижнів, повідомляє CDC. Так, за даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, щеплення від грипу зробити ще не пізно. Тим більше, що очікується друга хвиля захворювання

Вакцина не забезпечує стовідсоткового захисту від грипу, але в новому звіті CDC йдеться, що в цьому сезоні вона значно скоротила кількість візитів до лікарів у зв’язку з грипом.

CDC опублікував проміжний звіт, щоб на ранньому етапі зрозуміти, наскільки добре працює вакцина, повідомляє CNN

Згідно звіту, опублікованому в четвер, вакцина скоротила відвідування лікарів, пов’язаних з грипом, на 45%. Для вірусів грипу B/Victoria вакцина була ефективна на 50%. Ефективність проти грипу А – лише 37%.

Як правило, щеплення від грипу ефективне на 40-60% в проміжних оцінках, коли віруси вакцини проти грипу відповідають вірусам, що циркулюють.

CDC заявляє, що вважає вакцину цього року “істотним захистом» для дітей у віці від 6 місяців до 17 років. Завдяки їй діти на 55% рідше потрапляли до лікарів через грип. Це важливо, тому що в США цей сезон грипу є особливо важким для дітей.

У цьому сезоні в США від грипу померли 92 дитини. Крім пандемії грипу A (H1N1) в 2009 році, це найбільше число смертей, зареєстрованих за цей час сезону, починаючи з 2004 року, говориться в звіті.

У доповіді наголошується, що число важких захворювань серед дітей віком до 18 років і молодих людей у ​​віці від 18 до 49 років також вище в порівнянні з іншими сезонами. Цей сезон грипу був одним з найбільш ранніх з 2009 року, і активність грипу залишається високою в більшості регіонів США.

Читайте ще: Випив таблетку – отримав результат або, чому самолікування грипу та ГРВІ небезпечне

У разі захворювання на грип, CDC рекомендує взяти у лікаря рецепт на противірусні препарати, незалежно від того, зробили ви щеплення чи ні. Головне застосовувати ліки при перших симптомах.