Олександр Гриневич

У Нові Санжари доставили велику партію противірусних препаратів для профілактики

1000 упаковок отримала районна лікарня, ще 150 передали для використання в зоні карантину, про це повідомляє MedOBOZ.

 

Фармацевтична компанія “Екофарм“, забезпечила райцентр запасом препаратів для лікування і профілактики вірусних інфекцій у відповідь на прохання головного лікаря Новосанжарської районної лікарні Ольги Гирі. Місцеві медики повідомили про високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ в районі. На тлі занепокоєння місцевого населення вибором Нових Санжар для карантину громадян, евакуйованих з Китаю, профілактичні заходи вийшли на перший план.

Ліки були доставлені вже на наступний день. Заступник генерального директора НВК “Екофарм“, доктор медичних наук, колишній керівник українського Центру грипу Олександр Гриневич повідомив сімейним лікарям Новосанжарської лікарні про те, що діюча речовина протефлазід з великою ймовірністю може бути ефективним засобом у ситуації, що склалася. Препарат вже пройшов докінг-дослідження за дією на коронавірус COVID-19. А в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського зазначили, що: “Експерименти на моделі вірусу показали, що завдяки механізму пригнічення синтезу вірус-специфічних ферментів РНК-полімерази і протеїнкінази, діюча речовина протефлазід може пригнічувати коронавірус COVID-19, оскільки зазначений вірус є РНК-вмісним”.

На думку головного лікаря Ольги Гирі, своєчасне постачання противірусного засобу важливе не тільки як інструмент профілактики і лікування, а й допоможе заспокоїти населення Нових Санжар. Препарат використають для груп ризику – дітей, літніх людей та медперсоналу.

150 упаковок препарату передали в санаторій, де знаходяться на карантині евакуйовані з Уханя. За словами Олександра Гриневича, противірусна профілактика є обов’язковою і невід’ємною частиною карантинних заходів. “Однієї ізоляції тут недостатньо, але ми не знаємо, чи профілактують на карантині людей, і чим. На жаль, Міністерство охорони здоров’я не відреагувало на нашу офіційну пропозицію забезпечити прибулих з Уханя засобами противірусної профілактики. Тому ми зробили це самостійно, як гуманітарна допомога медичному персоналу, який обслуговує тих, хто на карантині”, – підкреслив Гриневич.