виробництво препарата

Вже завтра населення Нових Санжар буде забезпечене противірусними препаратами

У зв’язку з подіями в Нових Санжарах одна з провідних фармкомпаній безкоштовно забезпечить жителів засобами ефективної профілактики, повідомляє “Обозреватель“.

Як зазначається, крім відомих подій, викликаних розміщенням на карантин у Нових Санжарах українців, евакуйованих з Китаю, і страхом жителів перед коронавірусом, місцеві медики стурбовані загальним рівнем захворюваності на грип та ГРВІ. У Полтавській області вже перевищено епідеміологічний поріг.

У зв’язку з цим головлікар Новосанжарської центральної районної лікарні Ольга Гиря звернулася з проханням допомогти зі створенням стратегічного запасу противірусних препаратів. Фармацевтична компанія “Екофарм”, що виробляє противірусний препарат з діючою речовиною протефлазід, поставить у Нові Санжари свої ліки у вигляді гуманітарної допомоги.

За словами заступника генерального директора компанії, доктора медичних наук Олександра Гриневича, на виробництві вже комплектується партія для термінової відправки. “Враховуючи досить складну і напружену обстановку в Полтавській області, ми, звісно, погодилися допомогти. По-перше, це допоможе зняти гостроту ситуації, люди відчують турботу про їх безпеку. По-друге, постачання препаратом груп ризику – дітей, літніх людей та медперсоналу – дійсно допоможе в профілактичних цілях”, – зазначив він.

При цьому додається, що саме екофармівський препарат у ході досліджень українських вірусологів показав хороший потенціал дії на РНК-вмісні віруси. Фахівці ДП “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського”, які проводили доклінічні дослідження специфічної противірусної дії речовини, заявили, що “завдяки механізму інгібування синтезу вірусспецифічних ферментів РНК-полімерази і протеїнкінази, діюча речовина протефлазід може ефективно інгібувати коронавірус COVID-19, оскільки зазначений вірус є РНК-вмісним”.

Планується, що в суботу в другій половині дня препарат прибуде в Нові Санжари. “Лікарні передамо тисячу флаконів. Якщо знадобиться, ми, звісно, передамо більше”, – прокоментував Олександр Гриневич.