Пташиний грип

Пташиний грип може стати новою загрозою для людства – ВООЗ

Пташиний грип може стати новою загрозою для людства – ВООЗ

Услід за коронавірусом Китай охопив пташиний грип: заражені десятки тисяч курей

За даними Міністерства сільського господарства Китаю, в країні спостерігається спалах високопатогенного штаму пташиного грипу H5N1. Ця хвороба вже вбила 4500 курей в одній тільки провінції Хунань, і уряд відібрав майже 18 000 курей, щоб запобігти її поширенню, повідомляє CCN

Хоча хвороба, відома як H5N1, ще не поширилася на людей, вона викликає тривогу у світової громадськості.

Випадки пташиного грипу H5N1 серед людей трапляються час від часу, передати інфекцію від людини до людини досить складно. Але коли люди заражаються цим вірусом, рівень смертності становить близько 60%. Про це йдеться на сайті ВООЗ

Майже всі випадки зараження H5N1 у людей були пов’язані з тісним контактом з інфікованими живими або мертвими птахами, або із забрудненим H5N1 середовищем. Але якби вірус H5N1 мутував (а з вірусами це відбувається досить часто) і став легко передаватися від людини до людини, зберігаючи при цьому здатність викликати важкі захворювання, наслідки для суспільної охорони здоров’я могли б бути дуже серйозними, йдеться на сайті відомства.

Симптоми інфекції H5N1 включають лихоманку (часто високу температуру> 38 ° C) і нездужання, кашель, біль у горлі та м’язові болі. Інші ранні симптоми: біль у животі, біль у грудях і діарея. Інфекція може швидко прогресувати до важкого респіраторного захворювання (утруднене дихання або задишка, пневмонія) і неврологічних проблем (зміна психічного статусу або судоми).

У більшості випадків пташиний грип у людей переростає в серйозне захворювання, яке слід негайно лікувати в лікарні. Вакцини для запобігання інфекції H5N1 були розроблені, але вони не готові до широкого застосування. Сезонна вакцинація проти грипу не захищає від інфекції H5N1.

Як стандартні запобіжні заходи ВООЗ рекомендує птицю і м’ясопродукти термічно обробляти до повної готовності.

Читайте ще: Європа повідомляє про збільшення смертності через грип

Тим часом, Саудівська Аравія повідомила про спалах високопатогенного вірусу пташиного грипу H5N8 на птахофермі.

В результаті спалаху, яка сталася в центральній частині Судаїрі, загинули 22 700 птахів, йдеться в повідомленні МЕБ з посиланням на повідомлення міністерства сільського господарства Саудівської Аравії, передає Reuters.

Решта 385 300 птахів були вбиті, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про спалахи пташиного грипу в Європі, також випадки зараження зафіксували на птахофабриці у Вінницькій області.