Грип наступає

Росіяни стають заразними раніше, ніж українці

Початок сезону захворювання на грип

Грип вже атакує Россію. Там сезон захворювань почався на два тижні раніше, ніж в Україні. Попит на противірусні ліки різко збільшився в Росії з початку вересня. Це говорить про те, що грип і ГРВІ прийшли на два тижні раніше, ніж у минулому сезоні.

З другої половини вересня в сусідній країні збільшився попит на протизастудні та противірусні препарати. А в деяких регіонах країни вже фіксувани випадки перевищення епідеміологічного порогу по респіраторних захворювань. Індикатором старту сезону застуд аналітики вважають момент, коли продажі відповідних препаратів починають значно зростати до рівня минулого тижня.

Грип у Росії 2019

У 2019 він зафіксований на 35-му тижні року, тобто з 26 серпня по 1 вересня, випливає з даних DSM Group. У цей період попит на засоби від вірусів виріс на 44% щодо попередніх семи днів, від застуди – на 38%. Імуномодуляторів стали купувати більше на 21%, препаратів для лікування горла і крапель від нежиті – на 20%.

За даними компанії, в 2018-м і 2017-го сезон застуди та грипу починався на 37-му тижні, тобто в середині, а не початку вересня.