Тайванські вчені заявляють, що знайшли антитіла, які допоможуть в боротьбі з пташиним грипом

Тайванські вчені заявляють, що знайшли антитіла, які допоможуть в боротьбі з пташиним грипом

П’ять антитіл, які можуть бути використані в препаратах для боротьби з вірусом пташиного грипу типу A (H7N9), виявили дослідники з Тайваню.

Співробітник Меморіальної лікарні Чжан Жун, Хуан Гуаньинь розповів, що група дослідників проводила аналіз дії нейтралізуючих антитіл на вірус H7N9 чотири роки. Зразки вірусу отримували у інфікованих людей з 2014 по 2018 рік. Всього було досліджено 73 моноклональні антитіла з периферичних В-клітин від чотирьох донорів, заражених в 2013 і 2014 роках. 17 з 73 антитіл виявилися в стані нейтралізувати вірус. 12 речовин з часом втратили активність, але 5 антитіл продовжують впливати на вірус, і потенційно можуть бути використані в якості вакцини від пташиного грипу. Результати були опубліковані в провідному журналі, в якому зібрані дослідження з різних областей мікробіології.

H7N9 – це відомий штам пташиного грипу.

В основному його переносять птахи, але іноді він вражає і людей. Підтверджено більш півтори тисячі захворювань, 615 з хворих померли. За даними ВООЗ, вмирають майже 40% осіб, які хворіють на пташиний грип.

З 2013 року Тайвань повідомив про п’ять підтверджених випадків зараження людини H7N9.

За матеріалами: Focus Taiwan