Швидка зміна погоди збільшує ризик епідемії грипу

Швидка зміна погоди збільшує ризик епідемії грипу

Нове дослідження команди вчених університету штату Флорида показує, що швидка варіативність погоди в результаті змін клімату може збільшити ризик епідемії грипу в деяких високо заселених регіонах в кінці 21-го століття

Дослідження було опубліковане в журналі Environmental Research Letters, пише sciencedaily.com

Цзяохуа Ву, вчений Центру вивчення океану та атмосфери, і міжнародна команда вивчили історичні дані, щоб зрозуміти, як значні зміни погоди в осінні місяці впливають на сезон грипу в густонаселених регіонах північно-середніх широт світу. Особливу увагу вони приділили Сполученим Штатам, материкововому Китаю, Італії і Франції.

Використовуючи температуру повітря на поверхні з 1 січня 1997 по 28 лютого 2018, дослідники проаналізували погодні умови і середню температуру за більш 7729 днів. У той же час вони провели статистичний аналіз даних щодо грипу з чотирьох країн за той же період.

Попереднє дослідження припускало, що низькі температури і вологість взимку створюють сприятливе оточення для перенесення вірусу грипу. Однак, сезон грипу 2017-2018 був одним з найтепліших в записах, і також одним з найбільш смертельних. Центр контролю захворювань повідомив про 186 дитячих смертей під час сезону 2017-2018. Попередній максимум був 171 під час сезону 2012-2013.

Читайте ще: Вони померли від грипу: знаменитості, які стали жертвами вірусу

Під час сезону грипу 2017-2018, вчені виявили, що надзвичайні зміни погоди під час осінніх місяців в першу чергу послужили поштовхом для грипу, з безліччю пацієнтів на початку сезону, що викликало ефект снігової кулі в густонаселених територіях з урахуванням заразної природи вірусу.

«Історичні дані щодо грипу з різних частин світу показали, що поширення епідемії грипу було більш тісно пов’язано з швидко зміною погоди, маючи на увазі, що ослаблена імунна система людини взимку, викликана мінливої ​​погодою, робить людину більш вразливою до вірусу грипу», – сказав Ву .

Проблема загострюється, відзначили вчені, тим, що швидка зміна погоди звичайна для потепління клімату. Краще розуміння таких погодних умов може бути ключовим для визначення труднощів будь-якого подальшого сезону грипу. Якщо такі кліматичні моделі вірні, існує передбачення підвищеного ризику грипу в густонаселених територіях. За таким сценарієм, Європа може зіткнутися зі збільшенням смертності, пов’язаної з грипом, на 50%.

«Осіння часта зміна погоди і її характерні зміни при потеплінні клімату можуть служити не тільки як вправний провісник поширення грипу в наступному сезоні, але також, як хороший оцінювач майбутнього ризику грипу», – сказав Ву. – «Включення цього фактора в модель поширення грипу може привести до значно поліпшеного передбачення епідемій грипу».

Ву сказав, що він і його команда продовжують цю лінію дослідження з кінцевою метою створення моделі, яка об’єднує і традиційні показники грипу з установ охорони та медичної боку, і фактори навколишнього середовища, такі, як погодні умови.