пташиний грип у гонконзі

Не коронавірусом єдиним: в Гонконзі хлопчик підчепив рідкісний пташиний грип

Подвійна атака: пташиний грип бушує в тих регіонах, які страждають від коронавіруса

Так, семирічний хлопчик в Гонконзі, де зафіксували 29 випадків коронавіруса, заразився пташиним грипом H9. Центр з охорони здоров’я в п’ятницю, 7 лютого, підтвердив, що носовий мазок дав позитивний результат на штам пташиного грипу, але його підтип ще належить визначити. Хлопчик недавно повернувся в місто з материкового Китаю. Про це повідомляє SCMP

У центрі повідомили, що у хлопчика з’явився кашель і нежить, потім піднялася висока температура. Його помістили в ізолятор для подальшої медичної допомоги.

Згідно з попереднім розслідуванням центру, пацієнт відвідував будинок своїх бабусі і дідусі в Шеньчжені на стадії інкубації вірусної інфекції.

Його сім’я тримає птицю, але хлопчик не вступав в прямий контакт з нею. Члени його сім’ї не повідомляли про будь-які симптоми захворювання.

Представник Міністерства охорони здоров’я заявив, що ведеться розслідування, і за всіма, хто контактував з хлопчиком, ведеться медичне спостереження.

Всього в Гонконзі зареєстрували вісім інфекцій H9N2, останню з них виявили в 2013 році.

Читайте ще: Сезон грипу в розпалі: в Сумах – смерть від свинячого грипу, в Дніпрі – від важкої пневмонії

Тим часом в Китаї – черговий спалах пташиного грипу. На фермі в провінції Сичуань зафіксували спалах високопатогенного H5N6, повідомило Міністерство сільського господарства країни в понеділок, 10 лютого. Загинули і були знищені тисячі птахів. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в китайській провінції Хунань зареєстрований спалах пташиного грипу H5N1.