захворюваність на грип у европі

В Європі 85 тисяч осіб вже перехворіли грипом

Активність грипу в Європі продовжує зростати. За тиждень з 27 січня по 2 лютого ряд держав-членів повідомили про дуже високу (n = 4) і високу (n = 5) інтенсивність

Так, в Албанії Греції, Люксембурзі і Словенії зараз дуже високі показники захворювання. У більшості держав-членів і територій на всій протяжності Регіону зареєстрована широко поширена активність грипу. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань.

Частота виявлення вірусів підвищилася в порівнянні з попереднім тижнем. Частка позитивних на віруси грипу зразків, узятих від пацієнтів з ГПЗ або ГРІ в дозорних установах первинної медико-санітарної допомоги, склала в цілому 54%. Серед вірусів грипу А частіше (64%) виявляли віруси свинячого грипу A (H1N1) pdm09. За даними з дозорних джерел, зазначається спільна циркуляція обох підтипів вірусів грипу А – A (H1N1) pdm09 і A (H3N2), їх частки становлять відповідно 60% і 40%. Але за останній час зросла частота виявлення вірусів грипу А (H1N1) pdm09. Серед вірусів типу В різко переважну частку (99%) склали віруси лінії B / Victoria.

Читайте ще: У Англії – 70 смертей від грипу і три випадки коронавируса

Всього з початку сезону в Європі визначили 74 810 (9 тисяч – за тиждень) випадків грипу з недозорних і 9 645 (1666 – за тиждень) – з дозорних джерел.