Свята шкідливі для здоров’я

Зимові свята можуть стати шкідливими для дитини. Цукерки, шоколад та новорічні смаколики можуть причинити захворювання: зубного карієсу, ожиріння та діабету.

Цукор

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує обмежити споживання вільного цукру до 10% від загальної кількості спожитих калорій, зниження до 5% матиме додатковий зиск для здоров’я. Вільний цукор міститься не лише в кондитерських виробах, а й в меді, сиропах, соусах, напоях, молочних продуктах зі смаковими добавками, цукатах, фруктових та овочевих соках.

У святкові дні діти їдять ще більше солодкого. Це при тому, що ВООЗ рекомендує дорослим щодня споживати до 25 грамів вільного цукру, а максимальна доза – 50 грамів. Для дітей рівень споживання вільного цукру значно менший.

Якщо діти шкільного віку та підлітки надають перевагу випічці та шоколаду, то діти раннього та дошкільного віку споживають багато вільного цукру з солодкими напоями.

Трансжири

Окрім цукру більшість магазинних солодощів містять дуже шкідливі трансжири. Вони негативно впливають на здоров’я, призводять до серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, кількість трансжирів в раціоні не повинна перевищувати 1% від загальної кількості калорій.

Поради для збереження здоров’я

  • Необхідно обмежити споживання цукру до 5 % від загальної кількості калорій. Нагадаємо, що така кількість вільного цукру знаходиться у склянці фруктового соку або у п’ятьох чайних ложках цукру. Мова йде про добову норму.
  • Замініть цукерки та кондитерські вироби альтернативними солодощами. Це можуть бути свіжі та сухі фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі, пастила, натуральний зефір.
  • Будьте  наполегливими. Навіть якщо з першого разу идитина відмовилась від здорового десерту, продовжуйте пропонувати.
  • Обмежте споживання солодких напоїв. Особливо це важливо для дітей раннього віку, які традиційно споживають кілька порцій соку в день.
  • Святкове оформлення та подача їжі приверне увагу дитини та заохотить скуштувати.
  • Уважно вивчайте маркування продуктів, які ви пропонуєте дітям. Відмовтесь від споживання їжі з трансжирами.

Готуйте домашні солодощі разом з дітьми. Тоді ви будете впевнені в якості всіх інгредієнтів, які використовуєте. Крім того, це дозволить вам створити атмосферу справжнього родинного свята.

Читайте більше на Грип.UA