Україною продовжує ширитися свинячий грип

Україною продовжує ширитися свинячий грип

За тиждень захворіло 164 тисячі українців

На минулому тижні, який завершився 22 грудня, в Україні за результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 4 із 36 зразків матеріалів визначено віруси грипу типу А(Н1)pdm09. У закладах ПМСД протягом тижня зареєстровано 17 пацієнтів з грипоподібним захворюванням, у 16 пацієнтів із ГПЗ було взято матеріал для обстеження, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу А(Н1)pdm09 у Одеській області. У цілому, на ГРВІ за звітний тиждень захворіло 164 тисячі українців, із них 68,3% — діти віком до 17 років, інформує Центр громадського здоров’я МОЗ.

З початку сезону в Україні зафіксували 19 підтверджених випадків грипу. Якщо раніше переважав вірус А(Н3), то наразі набирає обертів А(Н1)pdm09 – так званий «свинячий грип», який викликав пандемію у 2009 році.

Читайте ще: На Тернопільщині зафіксували 4 випадки свинячого грипу

У ЦГЗ нагадали, що минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 мільйона українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені випадки смерті внаслідок грипу, з них 12 дітей.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.