У містах, де проходять спортивні змагання, високий рівень смертності від грипу

У містах, де проходять спортивні змагання, високий рівень смертності від грипу

Національні спортивні ліги США повинні розглянути варіант відстрочки відкриття допуску фанатів на ігри. На цьому наполягають автори дослідження, проведеного університетом Західної Вірджинії, які виявили підвищений рівень смертності від сезонного грипу в містах, де функціонують спортивні клуби та команди

Аналізуючи дані Центру контролю і запобігання захворюванням за 1962-2016 рр., Фахівці університету Західної Вірджинії виявили, що кількість смертей від грипу зростала на 5-24% під час сезонів NFL, NBA, NHL і MLB. З огляду на велику заразність і летальність COVID-19, професор економіки Бред Хамфріс вважає, що до появи вакцини або колективного імунітету, спортивні ліги не повинні допускати фанатів на ігри, передає sciencedaily.

 «Відкриття доступу фанатам до професійних спортивних ігор – жахлива ідея з боку охорони здоров’я, – каже Хамфріс. – Ви перебуваєте в натовпі, де кричать, верещать, ляскають і обіймають один одного. А ще п’ють і їдять. Велика ймовірність того, що вірус потрапить прямо в рот. Потрібно дотримуватися граничної обережності, перш ніж відкрити двері уболівальникам».

Дослідники вивчили міста, які брали спортивні франшизи чотирьох найбільших ліг протягом 54 років. Прийом нових команд у всіх лігах призводив до підвищення кількості смертей від грипу. Коли місто отримує нову професійну спортивну команду, в сезон грипу росла сумна статистика – мінімум на кілька десятків людей. Вчені побоюються, що у випадку з коронавірусом, цей параметр виросте до декількох сотень летальних випадків.

Читайте ще: Цифровий архів-анамнез життя людини – новий тренд в телемедицині

Як наочний приклад Хамфріс пригадав події в Італії, коли футбольний матч послужив каталізатором зростання випадків захворювання: «19 лютого, в день проведення футбольного матчу між Аталантою і Валенсією, в Італії було 3 підтверджених випадки коронавірусу. Через два тижні це число підскочило до 997 – тільки в Бергамо, батьківщині команди Аталанти. Тоді там був найвищий рівень смертності по світу. Та гра послужила супер-поширенням коронавірусу».

Поки баскетбольна і хокейна ліги планують відновити сезон без участі фанів. При цьому гравці NBA будуть носити особливий гаджет – «розумне» кільце, яке розпізнає перші ознаки нового коронавірусу. Деталі нових сезонів футбольної і бейсбольної ліги залишаються неясними. Вчені сподіваються, що їх своєчасне дослідження проінформує не тільки спортивні ліги, але попередить проведення масових зібрань в цілому.