У пошуках панацеї від грипу: чому щеплення допоможуть не всім

Рішення зробити щеплення, щоб не захворіти – може не мати 100% успіху. І цьому є кілька причин

Грип – підступне захворювання. Щороку воно змінюється, мутує, зміцнюється, і експерти ВООЗ, за результатами минулого року, проводять дослідження і визначають штами грипу, які будуть «проявляти активність» в новому сезоні. Вони і впливають на склад нової вакцини.

Вакцинуватись слід правильно

Коли все навколо вже хворіють, шанси, що швидке щеплення врятує, дуже мізерні. Щоб у людини виробився захисний імунітет проти вірусу грипу, потрібно мінімум 2 тижні. Якщо протягом цього часу відбудеться зустріч з хворим – вакцина просто не встигне подіяти.

І вірити в те, що якщо вакцинувалася, тоді не захворієш, теж не слід. Захворіти на грип можна навіть при своєчасному введенні вакцини – але, в такому випадку, хвора людина перенесе грип легше і без серйозних ускладнень.

Кому краще робити щепленя

Відомо, що краще робити щеплення тим людям, які знаходяться в групі ризику: маленьким, дуже дорослим і вагітним. Але, для деяких людей щеплення дуже небезпечні. Не можна робити щеплення тим, у кого нежить, кашель, гострі захворювання. При загостренні будь-яких хронічних захворювань від щеплення теж слід відмовитися.

Щеплення може викликати сильну алергію у людей з непереносимістю курячого білка. І точно не повинні робити щеплення ті, хто отримав від лікаря медичний відвід.

Альтернативою і допомогою щеплень служать засоби, які мають пряму противірусну дію, використовуються для лікування і профілактики грипу та ГРВІ, їх не потрібно колоти і можна приймати з народження. Слід вибирати не «чудодійні каплі», в інструкціях яких відсутні усі протипоказання, а ті, що пройшли різноманітні тести і перевірки.