У США через грип осліпла 4-річна дівчинка і помер 11-річний хлопчик

У США через грип осліпла 4-річна дівчинка і помер 11-річний хлопчик

Після ускладнень від грипу дівчинка зі штату Айова втратила зір, а хлопчик помер від зупинки серця

Дівчинка захворіла ще до Різдва 25 грудня. Протягом перших 4 днів у Джейд була невелика лихоманка, батьки дали їй ліки, після чого дівчинка виглядала цілком здоровою. Мати Джейд згадує, що нічого не віщувало можливих ускладнень, повідомляє CNN..

«Не було ніяких ознак, які могли б сказати мені, що з нею щось не так», – сказала вона.

Вранці 23 грудня батькам не вдавалося розбудити дівчинку, а її тіло було дуже гарячим.

Джейд відразу доставили в лікарню, у дитини був напад: її тіло тряслося, а очі закотилися. Дівчинку на вертольоті доставили в Університет Айови.

На Різдво батьки дізналися, що грип вплинув на мозок їх дочки. У дівчинки діагностували гостру некротичну енцефалопатію. Це досить рідкісний діагноз, який зазвичай призводить до летального результату.

“Вони сказали, що у неї сильне ураження мозку, що наша дитина може ніколи не прокинутися, а якщо прокинеться – ніколи не буде такою, як раніше”, – розповіла мати дівчинки.

Уже в перший день нового року дівчинка відкрила очі. Протягом наступних днів вона змогла дихати без трубки, а потім вже сиділа і їла. Але батьки помітили, що їх дочка не реагує на іграшки і не стежить за підкинутим м’ячем.

Читайте ще: Убивчий вірус: від грипу вже померло 5 українців

Лікарі відзначили, що від грипу постраждала та частина мозку, яка відповідає за зір. Проблема була не з очима, а з мозком, який страждав від грипу. Фахівці поки не знають, чи повернеться зір знову. У Джейд також можуть бути проблеми з пізнавальною здатністю або розвитком, але на розуміння цієї проблеми підуть місяці. Дитина не була щеплена від грипу.

Тим часом, 11-річний хлопчик із США помер від зупинки серця, яка виникла через ускладнення грипу типу В. Дитина була щеплена, його батьки вчасно звернулися за медичною допомогою.

А в Канаді на днях помер від грипу типу А 17-річний підліток. У нього двічі зупинялося серце. У цій же країні на початку місяця на п’яту добу після зараження грипом, померла молода жінка.

Нагадаємо, за останніми даними, в Україні зафіксували 5 смертей через грип в цьому сезоні.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.