У США заявляють про невідповідність вакцини від грипу

Вакцина від грипу цього року не дуже підходить для найбільш поширеного в США штаму грипу типу В, який особливо небезпечний для дітей, заявляє головний інфекціоніст країни

«Це не дуже хороший збіг для B/Victoria», – сказав д-р Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, передає CNN

Справа в тому, що згідно з даними CDC, опублікованими минулого тижня, вакцина для B/Victoria відповідає потребам на 58%. Це означає, що якщо дитина піддається впливу B/Victoria, то ймовірність того, що щеплення його захистить, становить 58%.

Існує 42% ймовірності того, що вакцина не буде діяти на B/Victoria. Але при цьому щеплення може захистити від небезпечних для життя ускладнень. Крім того, вона запобіжить зараження іншими видами грипу, які зараз циркулюють. Вакцина є «дійсно хорошим збігом» для штаму H1N1.

Остаточна оцінка ефективності вакцини від грипу буде можлива після закінчення сезону.

Читайте ще: ТОП-5 малоефективних методів боротьби з вірусом грипу

Невідповідність вакцини, як це відбувається в цьому році з B/Victoria, не є чимось незвичайним. Щовесни вчені намагаються передбачити, які штами з’являться в наступному сезоні грипу, який починається в жовтні. Але в деякій мірі це гра в здогадки, пише CNN.

Наприклад, збіг в цьому році зі штамом вірусу H3N2 становить всього 34%, але для США це не дуже важливо, так як цей штам практично не спостерігалося в країні в цьому році.

Зараз йде робота по розробці універсальної вакцини проти грипу, яка теоретично охопила б кожен штам грипу протягом декількох сезонів захворювання.