У США заявляють про невідповідність вакцини від грипу

У США заявляють про невідповідність вакцини від грипу

Вакцина від грипу цього року не дуже підходить для найбільш поширеного в США штаму грипу типу В, який особливо небезпечний для дітей, заявляє головний інфекціоніст країни

«Це не дуже хороший збіг для B/Victoria», – сказав д-р Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, передає CNN

Справа в тому, що згідно з даними CDC, опублікованими минулого тижня, вакцина для B/Victoria відповідає потребам на 58%. Це означає, що якщо дитина піддається впливу B/Victoria, то ймовірність того, що щеплення його захистить, становить 58%.

Існує 42% ймовірності того, що вакцина не буде діяти на B/Victoria. Але при цьому щеплення може захистити від небезпечних для життя ускладнень. Крім того, вона запобіжить зараження іншими видами грипу, які зараз циркулюють. Вакцина є «дійсно хорошим збігом» для штаму H1N1.

Остаточна оцінка ефективності вакцини від грипу буде можлива після закінчення сезону.

Читайте ще: ТОП-5 малоефективних методів боротьби з вірусом грипу

Невідповідність вакцини, як це відбувається в цьому році з B/Victoria, не є чимось незвичайним. Щовесни вчені намагаються передбачити, які штами з’являться в наступному сезоні грипу, який починається в жовтні. Але в деякій мірі це гра в здогадки, пише CNN.

Наприклад, збіг в цьому році зі штамом вірусу H3N2 становить всього 34%, але для США це не дуже важливо, так як цей штам практично не спостерігалося в країні в цьому році.

Зараз йде робота по розробці універсальної вакцини проти грипу, яка теоретично охопила б кожен штам грипу протягом декількох сезонів захворювання.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.