У Європі знижується активність грипу 

Сезон грипу та ГРВІ в Європі поступово вщухає, в той же час пік пандемії коронавірусу ще попереду

У Європі знижується активність грипу, повідомляє Європейське регіональне бюро ВООЗ.

За тиждень, який завершився 22 березня, в одній країні відзначена висока, в семи – середня інтенсивність епідемічної активності грипу. Широко поширена активність грипу зареєстрована менш ніж в половині держав-членів/територій в різних частинах Регіону. З 37 держав, які представили дані про географічну поширеність за тиждень, 3 повідомили про відсутність активності грипу, 10 – про спорадичні випадки, 2 – про локальну активність, 7 – про регіональну та 15 про широко поширену активность грипу.

Однак, в деяких державах протягом звітного тижня виросла або залишалася висока частота випадків грипоподібних захворювань (ГПЗ) і/або гострих респіраторних інфекцій (ГРІ), що можливо пов’язано з передачею COVID-19 серед населення, повідомляє ВООЗ.

При цьому частка позитивних на віруси грипу зразків, узятих від пацієнтів з ГПЗ або ГРІ в дозорних установах первинної медико-санітарної допомоги, знизилася в порівнянні з попереднім тижнем з 30% до 14%.

За результатами дослідження зразків з дозорних джерел відзначена спільна циркуляція вірусів грипу обох типів – А і В

Читайте ще: Хто частіше хворіє на грип – чоловіки чи жінки?

Тим часом, перше місце за кількістю заражених коронавірусом по Європі займає Італія, де інфекція наздогнала вже 97689, а кількість смертей дісталося до позначки в 10779 чоловік. Найбільшого поширення вірус отримав також в Іспанії (80110), Німеччини (62435) і Франції (40174).