Онлайн Трансляція НАМН України

Українські вчені розкажуть, як можна уповільнювати розмноження коронавірусів

26 березня 2020 року об 11:00 відбудеться онлайн пресконференція-звіт  українських вчених  про результати досліджень Інституту  епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського. В ході експериментів вдалось визначити діючу речовину, яка здатна уповільнювати розмноження коронавірусу. Про це йдеться у пресанонсі УНІАН.

У прес-релізі зазначається, що днями завершився етап досліджень, в ході якого вивчалася здатність деяких противірусних препаратів впливати на коронавіруси. Результат виявився більш ніж обнадійливим: діюча речовина продемонструвала ефективне пригнічення  реплікації коронавірусів в культурах клітин (invitro).

Також відзначено, що діюча речовина істотно знижує відсоток апоптотичних клітин в порівнянні з клітинами, інфікованими вірусом практично більше ніж в 2 рази, чим рятує половину клітин, уражених вірусом, від смерті.  Тобто, йдеться про велику ймовірність, що досліджувана діюча речовина буде здатна  гальмувати розмноження коронавірусів в організмі.

Детально про результати дослідів та висновки розкажуть:

Віталій Цимбалюк,  президент Національної академії медичних наук України, академік НАМНУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор;

Вікторія Задорожна,  директор ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України”, професор, член-кореспондент  АМН України;

Світлана Рибалко, завідуюча лабораторією  експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України, доктор медичних наук, професор;

Сергій Борщев – завідуючий науковим відділом  інтенсивної терапії та детоксикації “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України” , доктор медичних наук, лікар – анестезіолог вищої категорії.

Анатолій Новік, засновник і президент фармацевтичної компанії “Екофарм”;

Олександр Гриневич, заступник генерального директора компанії «Екофарм»,  доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України;

 

Онлайн-трансляція  розпочнеться  у четвер, 26 березня об 11:00,

і буде доступна за посиланнями: 

https://www.unian.ua/static/press/live

https://www.youtube.com/channel/UCinbEnkKq0DQHpCcUzlZnXw

https://www.facebook.com/GripUA/

Увага! Питання учаcникам пресконфреренції можна поставити за ел. поштою:  presszal@unian.net (з темою листа «Питання на прес-конференцію 26.03),  а також за телефоном прес-центру УНІАН (044) 498 07 64, ( питання телефоном будуть також прийматися і впродовж онлайн-трансляції прес-конференції).

Акредитація для ЗМІ за телефоном: (067) 439 79 02.

УВАГА! У зв’язку з епідситуацією та карантином у столиці, кількість присутніх обмежена. Учасники пресконференції будуть забезпечені індивідуальними засобами захисту.