Лікарняне ліжко

За минулий тиждень двоє українців померло від грипу

Усього за сезон грипу та ГРВІ  зареєстровано 68 летальних випадків через грип, що підтверджено методом ПЛР

За  даними 6 дозорних центрів  на минулому тижні зареєстровано 48  випадків грипоподібного захворювання (ГПЗ) та 254 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ). Від грипу померло двоє людей. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я

Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 10,6%, за сезон перехворіло 11,5% населення країни. Госпіталізували  більше 143 тисяч осіб, із них 74,4% — діти віком до 17 років. Найбільше люди хворіють свинячим грипом А(Н1)pdm09. Офіційно його визначили у 214 випадках з 326 лабораторно підтверджених.  Із 68 летальних випадків у 45 визначено фрагменти РНК вірусів грипу типу А(H1)pdm09, у 21 — А не субтипований та у 2 випадках — вірус грипу типу В.

Читайте ще: У Києві – різке зростання захворюваності на грип та ГРВІ

Тим часом, за  даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру профілактики та контролю захворювань у Румунії та Молдові інтенсивність грипу мала середню інтенсивність. Польща, Угорщина, Словаччина та Росія повідомили про низький рівень інтенсивності. У Словаччині зафіксовано локальне географічне поширення грипу. Про широке географічне розповсюдження грипу звітували Польща, Угорщина, Румунія, Молдова та Росія.