В Україні на минулому тижні зафіксували парагрип у Харківській області та РС-вірус – у Сумській

В Україні на минулому тижні зафіксували парагрип у Харківській області та РС-вірус – у Сумській

З 4 по 10 листопада в Україні  зафіксували випадок парагрипу у Харківській області та РС-вірусу у Сумській області, звітує ЦГЗ МОЗ України

Як відомо, парагрип зазвичай триває довше, ніж звичайний грип і  є однією з головних причин розвитку тяжкого ускладнення у дітей  — несправжнього крупу. А от  РС-вірус  призводить до тяжких захворювань бронхів та легень, це вірус з групи ГРВІ з тенденцією до виникнення бронхіоліту у малих дітей та осіб похилого віку.

Окрім того, за останній тиждень зареєстрували  6 випадків  грипоподібного захворювання (ГПЗ) та 20 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції(ТГРІ).

В цілому на ГРВІ за минулий тиждень захворіли 150 тисяч українців, серед них 66,5 % – діти віком до 17 років, щеплення від грипу отримали більше  34 тис. чоловік,

Нагадаємо, з початку епідемічного сезону зареєстровали 44 випадки  ГПЗ,  123 випадки ТГРІ, виявили 3 віруси грипу типу А(Н3) та 1 – грипу В, а також випадок парагрипу та РС-вірусу. Загалом від грипу зробили щеплення  125 тис. українців.

Наразі ситуація із захворюваністю в державі не є загрозливою, однак спостерігається стійка тенденція до збільшення загального рівня захворюваності.

Експерти також аналізують загрозу можливості повернення у сезоні 2019-2010 «свинячого грипу».

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.