В Україні на минулому тижні зафіксували парагрип у Харківській області та РС-вірус – у Сумській

З 4 по 10 листопада в Україні  зафіксували випадок парагрипу у Харківській області та РС-вірусу у Сумській області, звітує ЦГЗ МОЗ України

Як відомо, парагрип зазвичай триває довше, ніж звичайний грип і  є однією з головних причин розвитку тяжкого ускладнення у дітей  — несправжнього крупу. А от  РС-вірус  призводить до тяжких захворювань бронхів та легень, це вірус з групи ГРВІ з тенденцією до виникнення бронхіоліту у малих дітей та осіб похилого віку.

Окрім того, за останній тиждень зареєстрували  6 випадків  грипоподібного захворювання (ГПЗ) та 20 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції(ТГРІ).

В цілому на ГРВІ за минулий тиждень захворіли 150 тисяч українців, серед них 66,5 % – діти віком до 17 років, щеплення від грипу отримали більше  34 тис. чоловік,

Нагадаємо, з початку епідемічного сезону зареєстровали 44 випадки  ГПЗ,  123 випадки ТГРІ, виявили 3 віруси грипу типу А(Н3) та 1 – грипу В, а також випадок парагрипу та РС-вірусу. Загалом від грипу зробили щеплення  125 тис. українців.

Наразі ситуація із захворюваністю в державі не є загрозливою, однак спостерігається стійка тенденція до збільшення загального рівня захворюваності.

Експерти також аналізують загрозу можливості повернення у сезоні 2019-2010 «свинячого грипу».