В Україні поширюється вірус грипу типу А: зафіксовано ще два випадки тяжких інфекцій

Від тижня до тижня ситуація з грипом і ГРВІ погіршується

Цього разу захворювання – в Мелітополі Запорізької області. Зараження підтверджено лабораторно, пише РІА Мелітополь.

Зараз Центр громадського здоров’я готує звіт по останньому, 47 тижні сезону грипу та ГРВІ, який, судячи з усього, буде не найспокійнішим.

Тим часом, за останніми офіційними даними, з 31 вересня до 17 листопада в країні визначено 6 вірусів грипу типу А (Н3), 1 – грипу В і 5 вірусів респіраторної групи інфекцій. Грип типу А фіксували в Харківській і Львівській областях, типу В – в Києві (а тепер ще два випадки зафіксували у Запорізькій області). ГРВІ найбільше хворіють в Київській, Запорізькій, Рівненській, Житомирській, Вінницькій та Хмельницькій областях.

Згідно з даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, в Європі переважає поширення вірусів A H3N2 і H1N1. Свинячий грип, який викликав важку епідемію в 2009 році, все-таки повернувся.

Відомо, що пандемії в усі часи викликали тільки віруси грипу типу А. При грипі “А” температура часто вище, ніж при звичайних ГРВІ, а симптоми важче. Нерідко ускладненням грипу є пневмонія, іноді – смертельна. Особливо небезпечний вірус грипу для дітей до двох років, вагітних, літніх людей, а також для тих, хто страждає хронічними хворобами дихальних шляхів і серця.