До квітня очікується високий рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію
У вересні МОЗ України вперше від початку війни почало знову оприлюднювати статистику щодо поширення коронавірусної інфекції. Насамперед це пов’язано зі стійким зростанням захворюваності на COVID-19, що відбувається третій рік поспіль приблизно в той самий час.
Збільшення летальних випадків
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін відзначає, що влітку лікарі фіксували менше тисячі госпіталізованих за тиждень. Також ще в серпні незначною була смертність від COVID-19. Це важливі показники, що вказують на зниження ризику інфікування.
Проте з вересня традиційно відбувається зростання захворюваності на COVID-19, що, очікувано, протримається на високому рівні до березня-квітня. Зокрема, зросли основні показники захворюваності дітей, госпіталізації та кількості летальних випадків.
МОЗ України публікує такі дані щодо розповсюдження COVID-19 за минулий тиждень з 11.11 по 17.11.2022 року:
– 6 757 нових випадків (із них 779 дітей),
– 2 940 осіб госпіталізовано,
– 102 летальних випадків.
«Омікрон» залишається небезпечним
Сьогодні одними із найзаразніших і водночас найпоширеніших є підтипи штаму «Омікрон» BA.4 і BA.5. Останні дослідження підтверджують, що ці підтипи можуть обходити захист імунної системи. BA.4 і BA.5 здатні викликати повторне зараження навіть у тих, хто нещодавно перехворів на COVID-19 або був вакцинований. Найчастіші симптоми цих підтипів – біль у горлі, кашель і захриплість.
Основні симптоми COVID-19 незмінні:
– біль у горлі, сухий кашель,
– нежить і закладеність носа,
– підвищена температура тіла,
– інтоксикація організму,
– головний і м’язовий біль,
– сильна втома та слабкість,
– порушення травлення,
– втрата смаку та нюху,
– висип, найчастіше – на руках і ногах.
Чому противірусні препарати прямої дії важливі?
На ранніх етапах захворювання важливо усунути його причину – віруси, і не допустити зростання вірусного навантаження в організмі людини. Для цього необхідно якомога раніше застосувати терапію препаратами, які безпосередньо діють на патогени. МОЗ України в Протоколі «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» рекомендує призначати амбулаторним пацієнтам з COVID-19 при легкому та середньому перебігу захворювання саме противірусні препарати прямої дії. Сьогодні достатню доказову базу мають противірусні препарати на основі флавоноїдів. Їхня дія спрямована на структуру вірусної частинки – фермент, який є тільки у вірусу і відсутній в клітині людини, що відповідає за копіювання генома, – ДНК-полімеразу в ДНК-вірусів і РНК-полімеразу в РНК-вірусів. Таким чином вдається перервати цикл вірусного розмноження на етапі створення копій генетичного матеріалу, ДНК і РНК, для майбутніх нащадків, фактично зупиняючи його. Переривання внутрішньоклітинного розмноження вірусу в даному випадку означає переривання інфекційного процесу і прискорення очищення організму від вірусу.
Як запобігти ускладненням COVID-19?
Щоб зменшити симптоми інтоксикації при COVID-19 та підтримати імунну систему, можна приймати загальнозміцнюючі препарати. Одним із таких засобів є ВІТАРГІН – дієтична добавка до повноцінного раціону. Діючі речовини ВІТАРГІНУ – амінокислота аргінін та ліпотропна речовина бетаїн – впливають на імунну систему, мають антибактеріальні та протигрибкові властивості, а також виконують протизапальну дію і запобігають тромбоутворенню. Прийом ВІТАРГІНУ під час захворювання ГРВІ, в тому числі COVID-19, забезпечить організму можливість легше перенести вірусну інфекцію, подолати інтоксикацію і захистити від токсичного впливу печінку та інші органи, зберегти роботу й живлення на клітинному рівні.
Часто після коронавірусної інфекції навіть через декілька місяців спостерігаються такі неврологічні розлади, як депресія, безсоння, зниження когнітивних здібностей. Запобігти або зменшити вплив негативних наслідків COVID-19 допоможуть біологічно активні речовини, що входять до складу препарату ВІТАСЕД. Екстракти валеріани, пустирника і глоду мають седативний ефект, знижують збудливість центральної нервової системи, сприяють нормалізації артеріального тиску та діяльності серцево-судинної системи. Препарат покращує засинання, проявляє спазмолітичні та снодійні властивості.
Прийом загальнозміцнюючих та імуностимулюючих препаратів здатний запобігти постковідному симптому, або «довгому ковіду», який у випадку коронавірусної інфекції може бути досить тривалим.