В Європі переважає фоновий рівень грипоподібних захворювань

За даними за тиждень, який завершився 19 квітня, в Європі активність грипу різко знизилася: тільки одна країна повідомила про середню інтенсивність епідемічної активності грипу, в більшості інших реєструються фонові рівні інтенсивності

Всі держави, які представили дані про географічне поширення, повідомили про відсутність активності грипу або про спорадичні випадки, а також про активність грипоподібних захворювань і гострих респіраторних інфекцій, що не перевищує фонові рівні. Тільки Азербайджан повідомив про середню активність грипу. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань.

За даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 5 зразках (4 – віруси типу А; 1 – типу В) з недозорних джерел, таких як лікарні, школи, заклади первинної допомоги.

Читайте ще: 6 причин звернутися за медичною допомогою при перших симптомах гострих вірусних захворювань дихальних шляхів

За підсумованими оцінками смертності від усіх причин, відзначено помітне підвищення надлишкової смертності, що збіглося за часом з пандемією COVID-19. Загальне зростання надлишкової смертності зумовлене високими значеннями цього показника в деяких країнах, головним чином серед осіб у віці 65 років і старше, але також у віковій групі від 15 до 64 років.