В Європі переважає циркуляція грипу типу А

В Європі переважає циркуляція грипу типу А

Інтенсивність поширення грипу в Європі поступово знижується

Із загального числа європейських держав, які надали дані про інтенсивність грипу за тиждень, який завершився 26 квітня, 26 повідомили про фонову і 5 (Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Ірландія, Мальта і Словаччина) – про низьку інтенсивність захворювання. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань

19 держав повідомили про відсутність активності грипу, 10 – про спорадичні випадки і 1 (Ірландія) – про регіональне поширення.

За даними за тиждень зареєстровано 372 випадки ТГРІ в 8 державах – членах/територіях. Всі 23 зразка, протестовані на вірус грипу, були негативними.

Тим часом, за тиждень віруси грипу були виявлені в 66 зразках з недозорних джерел, таких як лікарні, школи, заклади первинної допомоги, які не беруть участі в дозорному епіднагляді, будинки сестринського догляду та інші аналогічні установи. З них виявлено 46 вірусів типу А; 20 – типу В. Із загальної кількості субтипованих вірусів грипу А, 19 були визначені як A (H3N2), а 12 – як A (H1N1) pdm09. Єдиний вірус грипу B, для якого була визначена приналежність до лінії, віднесений до лінії B/Victoria.

Читайте ще: В Україні за тиждень ГРВІ захворіло 40 тисяч чоловік

Нагадаємо, за статистичними даними на грип щорічно встигає перехворіти від 5 до 10% населення Землі, тобто 500 мільйонів людей