штам грипу B

Вчені вивчають ефективність противірусних препаратів на новому штамі грипу В, який створили самі

Сибірські вчені розробили новий штам вірусу грипу B

З його допомогою дослідники моделюють інфекцію у мишей і перевірять ефективність противірусних препаратів in vitro і in vivo, повідомляє Тайга.інфо

Штам В/Novosibirsk/40/2017 MA використовується для моделювання грипозної інфекції у експериментальних мишей для оцінки лікувальної та профілактичної ефективності противірусних препаратів. Новий штам вірусу грипу B вже застосовувався в доклінічних дослідженнях ліків. Крім того, з його допомогою вийшло сформувати у експериментальних тварин нелетальний грип.

У планах – розширювати спектр застосування даного штаму і використовувати грипозні мишачі моделі для прогнозування ефективності вакцини проти грипу, а також оцінки противірусних ліків.

Читайте ще: Атипова пневмонія. Що треба знати, аби вчасно розгледіти

 

Як відомо, вірус грипу В має важливу епідеміологічну значимість, особливо серед дітей, тому що викликає щорічні сезонні підйоми захворюваності. Так, в США на початку сезону переважав вірус грипу В. У цьому році він виявився непередбачено жорстоким, оскільки забрав тисячі життів.

На національному рівні в країні віруси грипу B/Victoria реєструвалися частіше, ніж інші віруси грипу в цьому сезоні. За оцінками CDC, в цьому сезоні в США було зареєстровано як мінімум 26 мільйонів випадків захворювання на грип, 250 тисяч випадків госпіталізації і 14 тисяч випадків смерті від грипу, з них 92 летальні випадки серед дітей.