Вчені з’ясували, як захищають від грипу дешеві та дорогі маски, або чи є сенс платити більше 

Чи эфективні маски для захисту від грипу?

За інформацією закордонних видань, команда вчених під керівництвом доктора Тріші Перл з Техаського університету протестувала загальновживану хірургічну маску за ціною майже 10 центів. Її  властивості порівняли з маскою N95, яка коштувала майже один долар . Як з’ясувалося, суттєвої різниці в ефективності обох масок не було.

Дослідження проводили упродовж чотирьох років у сезони грипу в медичних установах, розташованих у семи містах США. У проекті брали участь учені з кількох наукових і медичних центрів: Техаського університету, Університету Джона Хопкінса, Університету Колорадо, Дитячої лікарні Колорадо, Університету штату Массачусетс, Університету Флориди та кількох лікувальних закладів Департаменту ветеранів. Захворюваність на грип та гострі респіраторні захворювання проаналізували загалом у майже 2400 медичних працівників.

Згідно з повідомленням, опублікованим після аналізу, було  зафіксовано 207 лабораторно підтверджених грипозних інфекцій у групі людей, які користувалися  маскою N95 –порівняно з 193 серед тих, хто носив медичні маски. Крім того, медичні працівники, які носили маску N95, повідомили про 2734 випадки  спостереження грипоподібних симптомів, лабораторно підтверджених респіраторних захворювань або гострих чи лабораторно виявлених респіраторних інфекцій. Для порівняння, люди, які носили звичайні хірургічні маски, стикалися з таким у 3039 випадках.

Як пояснила доктор Перл, це відкриття є важливим з точки зору публічної політики, адже засвідчує, що слід рекомендувати та який тип захисного одягу повинен бути доступний у випадку епідемії.

Тож, як бачимо, дешеві маски захищають від зараження грипом та іншими вірусними респіраторними захворюваннями так само ефективно, як і більш дорогі захисні маски з клапанами та фільтрами.

За матеріалами: https://ukurier.gov.ua/uk/news/amerikanski-mediki-perevirili-efektivnist-riznih-m/