Дві вакцини проти грипу 2019/2020 відповідають держстандарту

Станом на 1 жовтня дві вакцини для профілактики грипу пройшли державний контроль якості. Висновки на відповідність стандартам видали на «Ваксігрип Тетра», виробництва Санофі Пастер, Франції(103 250 доз) та «Джісі Флю» виробництва Грін Кросс Корпорейшн, Корея, (80 000 доз). Про це повідомляє Держлікслужба.

Де отримати вакцину від грипу?

Вакцини мають надійти у продаж протягом наступного тижня. Їх українці можуть придбати в аптеці за власний кошт, окрім того вони можуть бути закуплені за кошт місцевого бюджету для вакцинації осіб груп ризику. Згідно з даними закладів охорони здоров’я України щеплення проти грипу в епідемічний сезон 2018-2019 років отримали 161 543 осіб. За кошти місцевих бюджетів в минулий епідемічний сезон було щеплено 31 000 осіб.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні циркулюватимуть чотири штами вірусу. Двоє з них – нові, наголошують епідеміологи. Із чотирьох вірусів новими для України і є два – “Канзас” і “Брісбен”. Лікарі чекають на дві хвилі грипу. Пік підйому захворюваності очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року. Наразі із похоладанням в Україні зросла кількість хворих на застуду та ГРВІ . Загалом же, за прогнозами епідеміологів, цьогоріч можуть перехворіти близько 7 мільйонів українців.