АНТИСЕПТИК ДЛЯ РУК

Антисептик для рук дає помилкове відчуття захисту від вірусів – нове дослідження

Після чхання та кашлю краще просто ретельно вимити руки

Віруси гострих респіраторних інфекцій та грипу не вбиває швидке нанесення на руки (після чхання або кашлю) антисептичного спиртовмісного засобу для рук. Згідно з дослідженням Медичного університету префектури Кіото в Японії, опублікованому в mSphere, вся справа у вологому слизу, який оточує вірус.

Результати цього дослідження суперечать багатьом попереднім дослідженням, згідно з якими антисептичні спиртовмісні засоби для рук не досить ефективні проти поширення мікробів. Дослідники нанесли вологий слиз, зібраний у людей, заражених грипом А, на кінчики пальців 10 добровольців, а потім застосували дезінфікуючий засіб для рук. Стало відомо, що спирт не вбивав вірус грипу, навіть коли антисептик залишався на пальцях протягом двох хвилин. Для повної дезактивації вірусу знадобилося цілих чотири хвилини.

«У наших дослідженнях антисептичні спиртовмісні засоби для рук працювали добре в порівнянні з милом і водою. Причина в тому, що більшість людей недостатньо миють руки, щоб убити мікробів. Ми проводили опитування, спостерігали за людьми і розраховували їх час. Йде всього 11 секунд. Так що насправді ніхто не робить це досить довго », – розповів мікробіолог доктор Чарльз Герба, професор університету Арізони.

Надалі японські вчені планують досліджувати вплив на віруси грипу під час більш інтенсивного втирання антисептичного засобу.
Також дослідження показало, що миття рук в проточній воді протягом 30 секунд призводило до загибелі вірусу грипу. Тому після чхання або кашлю слід негайно ретельно вимити руки.