Термометр

Вчені з’ясували «улюблену» температуру і поверхню коронавірусу

4 градуси вище нуля – найсприятливіша температура для коронавируса

Вчені з Університету Гонконгу зробили висновок, що новий коронавірус втрачає свою силу в умовах спеки і найбільш активний при температурі близько чотирьох градусів вище нуля за Цельсієм. Їх висновки опубліковані на порталі медичних досліджень medRxiv.org, повідомляє Кореспондент

При чотирьох градусах інфекція здатна існувати більше двох тижнів, тоді як при підвищенні температури до 70 градусів гине протягом п’яти хвилин. Саме тому фахівці радять прати речі, мити посуд, обробляти предмети гарячою водою.

Якщо температура становить +22 градуси, коронавірус проявляє активність щонайменше тиждень, при 37 градусах – не більше двох днів, а при 56 градусах – менше півгодини.

Вчені також з’ясували, що вірус здатний існувати на зовнішній стороні медичних масок не менше тижня при кімнатній температурі і відносній вологості 65%. У зв’язку з цим медичні маски вимагають особливої ​​утилізації.

На папері коронавірус тримається менше трьох годин, на дереві і тканинах – не більше двох днів, на склі – менше чотирьох днів, на нержавіючій сталі і пластмасі – не довше тижня.

Багато фахівців сходяться на тому, що коронавірусів якнайшвидше заразиться через предмети, ніж повітряно-крапельним шляхом.