Вірус в гостях: як не наражати на небезпеку оточуючих і швидше одужати

Вірус в гостях: як не наражати на небезпеку оточуючих і швидше одужати

Як людині, котра підхопила вірус, не нашкодити іншим.

Підступність ГРВІ, грипу або COVID-19 криється у тому, що вони легко поширюються між людьми. Друга особливість, що об’єднує респіраторні захворювання, – це спільні симптоми, через які спочатку не завжди вдається правильно діагностувати вид захворювання, пише myheal Наявність таких ознак, як кашель, підвищення температури, нежить, біль у горлі, загальна слабкість, діарея та втрата апетиту вже свідчить про те, що людина хвора, а, отже, треба вживати заходів. Слід зазначити, що COVID-19 може бути винятком: для нього характерним є прояв симптомів із запізненням або ця хвороба може взагалі протікати безсимптомно. Тому, щоб не наражати на небезпеку оточуючих і швидше одужати, варто дотримуватися простих правил.

 

Як діяти при появі перших ознак вірусної інфекції?

 

 • Аби не ускладнювати стан, організувати режим дня так, щоб більше відпочивати.
 • Багато пити, щоб підтримувати гідрацію організму та уникнути зневоднення. Підійдуть проста вода, різні чаї, морси, соки.
 • Приймати ліки, щоб полегшити симптоми: при температурі вище 38,5 С і болях – парацетамол або ібупрофен, закладений ніс очищається сольовим розчином, біль у горлі знімуть спреї та льодяники. Ліки від кашлю не призначають собі самостійно – лише за рекомендацією лікаря.
 • Мити руки і не торкатися руками свого обличчя, зокрема рота, носа та очей.
 • Регулярно провітрювати і робити вологе прибирання в кімнаті, в якій знаходиться хворий. Слідкувати за вологістю – чим вище, тим краще. Вологе повітря не дає пересихати слизовим, хворий краще себе почуває, а вірусам складно пересуватися у повітрі.
 • Якщо симптоми протягом тижня не зникли або погіршилися – треба звернутися до лікаря щодо лікування вірусних інфекцій.

Що зробити, аби не заразити вірусною інфекцією інших?

 

 • Якщо є можливість – працювати або навчатися з дому. Це вбереже від ймовірного зараження набагато більше людей, ніж здається (сусіди, випадкові перехожі, пасажири в транспорті, колеги).
 • Уникати зайвих контактів. Ліки і продукти можна замовити через служби доставки додому або попросити купити когось із рідних, сусідів.
 • Усім, хто живе або часто контактує з хворим, варто підтримати свій імунітет та захиститися від зараження вірусами за допомогою препаратів для профілактики ГРВІ, грипу та COVID-19. У таких ситуаціях лікарі радять обирати препарати на основі природних компонентів, які є джерелом флавоноїдів – такі підходять як для дорослих, так і для дітей (з народження), є цілком безпечними і, зважаючи на затяжний сезон грипу і застуд, підходять для тривалого застосування.
 • Дотримуватися побутової гігієни. Виділити на час хвороби окремий посуд: чашку, тарілку, ложку з виделкою. Якщо є посудомийна машина, то такої потреби немає. Те саме стосується окремого рушника для рук. Не можна спільно користуватися одягом та іграшками. Хворому бажано дистанціюватися в окремій кімнаті. Періодично протирати предмети, яких торкається хворий (дверні ручки, поверхні побутової техніки, пульти від телевізора тощо).
 • Попередити всіх, з ким напередодні були тісні контакти, про появу симптомів або вірусну хворобу.

 

Якщо є нагальна потреба вийти з дому під час хвороби, то треба:

 

 • Вдягнути маску, особливо в громадському транспорті або місцях скупчення людей (магазин, бомбосховище, поліклініка).
 • Чхати і кашляти у згин ліктя або паперову серветку, яку викинути у смітник.
 • Уникати погано вентильованих місць.
 • Мати при собі вологі серветки, паперові хустинки, запасну маску, дезінфектор для рук.

Турбота про себе – це звично. Так само нормальним і звичним має стати турбота про оточуючих. Адже для когось грип чи ГРВІ може принести фатальні ускладнення. Це – вагітні, діти до 2 років, люди старшого віку або ті, хто має ослаблену імунну систему та хронічні захворювання. Коли хворий залишається вдома – він рятує чиєсь здоров’я і життя. Тому важливо дотримуватися цих порад, щоб зменшити ризик інфікування вірусом інших людей.