ВООЗ оголосила надзвичайний стан через коронавірус

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу 2019 nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус.

“Оголошую надзвичайний стан міжнародного значення у сфері суспільної охорони здоров’я через глобальний спалах нового коронавірусу… Головна причина не те, що відбувається в Китаї, а те, що відбувається в інших країнах. Ми найбільше занепокоєні тим, що вірус може потрапити в країни зі слабкою системою охорони здоров’я”.

 

Він високо оцінив заходи, які Китай вживає, щоб стримувати поширення захворювання. «Однак ми не знаємо, якої шкоди вірус може завдати при потраплянні в країну з менш потужною системою охорони здоров’я», – пояснив Гебрейесус. При цьому поки ВООЗ не бачить підстав для введення додаткових обмежень на міжнародні поїздки і торгівлю.

Читайте також: Китайський гість: хто винен у появі нового коронавірусу і що з ним робити?

Як зазначено на сайті ВООЗ, медична НС міжнародного значення – екстраординарна подія, що представляє ризик для здоров’я населення інших країн, яке може зажадати скоординованих міжнародних заходів. За останніми даними, від нового типу коронавируса загинули 170 осіб, захворіли – 7836. Крім Китаю, 98 випадків інфікування зареєстровано в 18 країнах світу, у восьми випадках вірус передався від людей до людини.

Джерело: ВООЗ