Все починалося як банальна застуда: п’ятирічна дівчинка померла через два дні після захворювання на ГРВІ

У місті Актобе (Казахстан), дитина померла на другу добу після того, як почали проявлятися симптоми вірусної інфекції.

За словами рідних, дівчинці 15 годин не могли поставити діагноз і перевозили з однієї лікарні в іншу, повідомляє “Діапазон”

“Причиною смерті стала вірусна інфекція, ускладнена ураженням бронхолегеневої системи і мозку”, – повідомили в управлінні охорони здоров’я Актюбінської області. Рідні Інкар написали заяву в прокуратуру, так як хочуть покарати винних, які допустили її смерть.

Як розповіла мама дівчинки Алмагуль Ахметова, 11 жовтня у Інкар піднялася температура, їй стало погано. Все починалося як банальна застуда.

“Це була її перша застуда за рік. Але вранці 12 жовтня Инкар не могла встати, навіть сидіти не могла. Я викликала швидку допомогу. У неї підозрювали пневмонію, – згадує Ахметова. – Нас привезли в обласну дитячу лікарню. Чотири години ми там чекали лікарів. Субота, вихідний. У неї погіршувався стан, віднімалися ліва рука».

За словами рідних, дівчинку возили з лікарні в лікарню, а стан малятка тільки погіршувався.

“Я живою бачила її в останній раз в годину ночі, – каже мати загиблої дівчинки. – Вранці прийшов інший реаніматолог. Він сказав, що Інкар в дуже важкому стані… Приїхав доцент, нам повідомили, що це вірусний менінгіт”.

Дівчинка зовсім трохи не дожила до свого наступного дня народження.

Тим часом, через відмову медиків надати допомогу, в Харкові померла жінка похилого віку. Швидка приїхала вчасно, але в приймальному відділенні харківської міської клінічної лікарні №8 не прийняли пацієнтку. Незабаром після приїзду в іншу лікарню 77-річна жінка померла.

Дочка загиблої розповіла, що її мати давно страждала від кардіологічного захворювання, але пізніше перенесла грип, це дало ускладнення і стало причиною смерті.