Як підготуватися до вдвічі небезпечнішого сезону грипу та COVID-19

Як підготуватися до вдвічі небезпечнішого сезону грипу та COVID-19

Є чинники, які визначають незвичайність сезону грипу 2020/2021, адже його ускладнює пандемія COVID-19. Для того, щоб знизити ймовірність заразитися тим чи іншим захворюванням, потрібно просто підготуватися

Доктор Бенджамін Сінгер, пульмонолог Північно-Західного медичного університету, який лікує пацієнтів з COVID-19, зазначив ефективні методи боротьби з грипом, які також можуть захистити від коронавірусу. Медик ретельно вивчив епідеміологію і біологію SARS-CoV-2 і грипу, щоб найкращим чином інформувати оточуючих про стратегії підготовки до майбутнього сезону грипу, передає sciencedaily.

Сінгер вказує на чотири фактори, які можуть вплинути на складність наступного сезону грипу.

  1. Передача. Політика соціальної дистанції, спрямована на обмеження поширення COVID-19, також ефективна і проти грипу. Якщо випадки захворювання COVID-19 почнуть з’являтися восени, то повторне посилення заходів соціального дистанціювання допоможе обмежити також і поширення грипу.
  2. Вакцинація. Поки немає вакцини від COVID-19, слід зайнятися посиленою вакцинацією проти грипу. Особливо це актуально для людей похилого віку, які найбільш уразливі як до грипу, так і до COVID-19.
  3. Супутні інфекції. Забезпечення широкого доступу до швидкої діагностики COVID-19 та інших респіраторних патогенів, обов’язкове. У понад 20% пацієнтів з COVID-19, що надходили до лікарень, спостерігалися супутні респіраторні вірусні захворювання.
  4. Нерівність. Пандемія COVID-19 підкреслила наявність нерівності серед афроамериканців, латиноамериканців і корінних американців. Так що потрібно спрямувати зусилля на обмеження поширення вірусу і проведення максимальної кампанії вакцинації серед цієї категорії населення.

Читайте ще: Найважливіші 48 годин при вірусних ураженнях дихальних шляхів

 «Навіть в роки без пандемії, грип та інші захворювання, що закінчувалися пневмонію, перебувають на восьмому місці серед смертності в США. А респіраторні віруси – патогени, що найбільш часто визначаються у госпіталізованих пацієнтів з пневмонією», – зазначив Сінгер.