Лікар розповіла, як визначити у дитини перші ознаки вірусних інфекцій дихальних шляхів

Лікар розповіла, як визначити у дитини перші ознаки вірусних інфекцій дихальних шляхів

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) підступні тим, що проявляються не одразу після потрапляння збудника в організм. Під час інкубаційного періоду складно зрозуміти, впорається імунітет з вірусом чи ні. Однак на наступному етапі – так званому продромальному періоді, коли вірус починає проявлятися у  ранніх симптомах, – можна встигнути вирішити подальшу долю захворювання. Про це повідомляє MedOboz.

Батькам, часом, досить складно визначити у малечі початок ГРВІ у типових для дорослих перших проявах застуди. Адже дитина не може поскаржитися на слабкість, втома, першіння в горлі і головний біль, які з’являються напередодні захворювання. Тому батькам потрібно орієнтуватися на появу інших ознак.

“Як правило, це зміни в її поведінці. Малюк стає примхливим і дратівливим, менш активним, часто зникає апетит. У зовсім маленьких дітей спостерігається сонливість і млявість, – розповідає сімейний лікар Галина Бут. – Це перші сигнали, за якими слідують більш характерні ознаки захворювання дихальних шляхів, такі як підвищення температури, нежить, кашель “.

Читайте також: Часті вірусні захворювання у дітей: тренування чи виснаження імунітету?

Як буде протікати ГРВІ у дитини і чим воно завершиться, залежить від того, наскільки вірусу вдасться розмножитися і нанести шкоди дихальній системі. Тут важливий час. Наприклад, 1 вірусна часточка грипу через 6-8 годин після потрапляння в організм дає потомство 10 в 3 ступені (1000 вірусів). Кожна утворена вірусна часточка вражає нову клітину. Це відбувається під час інкубаційного періоду, коли симптомів ще немає. З кожним днем ​​кількість вірусів наростає, вони поширюються дихальними шляхами і захоплюють здорові клітини. Стримати цю вірусну лавину можливо лише заблокувавши розмноження вірусів.

Лікар пояснює, що чим раніше не дати можливості вірусу відтворювати себе, тим менше клітин респіраторної системи буде уражено і менше вірусних копій в них буде утворено: “Це прямо впливає на перебіг захворювання: минеться легко і швидко, або важко і довго. Особливо важливо “піймати” хворобу якомога раніше у дітей. Вони часто хворіють на вірусні захворювання, які супроводжуються виснаженням захисних сил, що подовжує і ускладнює перебіг хвороби “.

Читайте також: Як захистити малюка, якщо мама захворіла вірусною інфекцією дихальних шляхів

Раннє виявлення перших ознак гострого захворювання дихальної системи у дитини дає змогу завчасно втрутитися і вжити заходів, які полегшать її перебіг або не дадуть їй розвиватися.

Лікар може порекомендувати сироп Флавовір (оновлений Імунофлазід) – препарат з прямою противірусною дією при гострих респіраторних вірусних інфекціях. Його дія полягає в блокуванні розмноження вірусу всередині клітин, що не дозволяє нарощувати чисельність його хвороботворних копій і завдавати шкідливого впливу на організм.

“Уважні батьки можуть розпізнати ранні ознаки респіраторної вірусної інфекції у дитини і втрутитися в хворобу  від початку, коли впоратися з вірусом набагато простіше. Якщо це станеться, то дитячому організму потрібно менше сил і часу для відновлення. Крім того, розпізнавання ранніх симптомів респіраторного захворювання має важливе епідеміологічне значення – не дозволить вірусній інфекції поширитися від хворої дитини його близького оточення “, – підкреслила Галина Бут.

Читайте також: Малюкові потрібно до лікаря: онлайн-консультації у педіатрії