Як розрізнити та лікувати кишковий грип

Як розрізнити та лікувати кишковий грип

В середньому, кожен рік близько 200 тисяч дітей гинуть від нього. Але завдяки вакцинації (в тих країнах, де вона проводиться), захворюваність і смертність значно нижче. Для дорослих, в переважній більшості, випадків він не є небезпечним і з ним можна впоратися самостійно – досить пити багато води.

Як передається?

Шлях передачі фекально-оральний. Тобто вірус виділяється з фекаліями. Якщо звідти він потрапить на руки або на якийсь предмет, то вони стануть заразними. Варто потиснути такій людині руку або взяти заражений предмет, то вірус з’явиться на ваших руках.

А далі потрібно лише поїсти немитими руками, почухати очі або ще якось доторкнутися до слизових оболонок. Причому він може зберігати боєздатність і бути заразним протягом тижнів або навіть довше, якщо поверхня не була знезаражена і вимита. А для того, щоб викликати захворювання колоній вірусу потрібно зовсім небагато.

Після потрапляння в організм хвороба зазвичай розвивається протягом 48 годин. Захворювання має сезонні спалахи (зима і літо) і проходить хвилями. Оскільки у ротавірусів багато штамів, то і хворіти на нього можна кілька разів на рік, але зазвичай повторне зараження протікає легше.

Симптоми кишкового грипу

У дітей і дорослих симптоми схожі, але діти хворіють важче і довше.

Лікування ротавірусу

Ні антибіотики, ні противірусні препарати не допоможуть зменшити важкість захворювання. Основний спосіб допомогти людині – не допустити зневоднення. Для цього потрібно пити багато рідини.

Найкраще вживати спеціальні регідратаційні розчини, які також допоможуть поповнити запас електролітів. Якщо у хворого висока температура (вище 38,5) необхідно випити парацетамол або ібупрофен.

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.