В Україну поставлять 500 тисяч доз вакцин проти грипу

Вакцини від гриппу в Україні 

В Україну у жовтні поточного року поставлять близько 500 тисяч доз вакцин проти грипу. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я в понеділок, 5 серпня, з посиланням на представників виробників вакцин.

Зазначається, що такий термін обумовлений тим, що в цьому році Всесвітня організація охорони здоров’я пізно надала штамовий склад вірусів виробникам вакцин.

У майбутньому епідсезоні в Україні ймовірно будуть циркулювати такі віруси грипу: A/Brisbane / 02/2018 (H1N1), A (H3N2), B/Colorado / 06/2017, B/Phuket / 3073/2013.

У МОЗ зазначили, що водночас спрощений електронний механізм подачі реєстраційної форми для вакцин проти грипу, запроваджений Державним експертним центром, сприятиме прискоренню їхнього надходження.

Як отримати вакцину від грипу?

Вакцину можна буде придбати в аптеках за свій рахунок і отримати щеплення у лікаря, а також купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, вчителів, дітей до п’яти років, вагітних, літніх людей, пацієнтів з хронічними захворюваннями.

За даними Міністерства охорони здоров’я, щорічно в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ.

Нагадаємо, протягом минулого епідсезону від грипу померли 64 людини, з них 12 дітей. З 1 жовтня 2018 року до 19 травня 2019 року на грип та ГРВІ перехворіло майже 14% населення України.