Які інфекції небезпечні влітку?

Які інфекції небезпечні влітку?

Літо – час споживання вітамінів, особливо корисних тому, що нарешті ми зможемо вдосталь отримати їх не з аптечної упаковки, а зі свіжих фруктів та овочів. Однак фруктово-овочевий сезон приносить із собою  не лише різномаїття втамінів та приємні смакові відчуття, а й кишкові інфекції, пише smartmama

На відміну від «холодного» сезону, коли першу скрипку в епідемічній ситуації грають віруси грипукоронавірусу та риновірусу, влітку на перше місце виходять ротавіруси. Саме їм ми у більшості випадків маємо «подякувати» за наші літні кишкові розлади або ж ще більш неприємні болячки.

Що таке ротавірусна інфекція?

Основний симптом ротавірусної інфекції – це блювання, що супроводжується болем у животі та яке потім змінюється інтенсивною водянистою діареєю, або ж проносом. Усі ці неприємні прояви тривають протягом чотирьох-восьми діб, протягом яких у пацієнта може підвищуватися температура та виникати зневоднення.

Хвороба брудних рук

Сама по собі ротавірусна інфекція є класичною «хворобою брудних рук»: ротавірус розмножується у кішківнику і передається від людини до людини фекально-оральним шляхом – через брудні руки, забруднені речі та поверхні, тощо.

Імунітет до ротавірусів більшість людей отримує ще в дитинстві (майже кожна дитина вперше хворіє на ротавірусну інфекцію у віці до 5 років). Тому у дорослих часто це захворювання має маловиражений перебіг або й зовсім безсимптомний. Однак саме безсимптомний пацієнт-дорослий все ще залишається носієм інфекції і може передати її оточуючим.

Небезпека ротавірусної інфекції для дітей

Найбільшу небезпеку ротавірусна інфекція являє для дітей, у яких імунітет ще не сформований та для дорослих, у яких внаслідок певних захворювань та травм імунна система ослаблена, або ж для літніх людей.

Зокрема, найбільш тяжкі прояви зазвичай спостерігаються у дітей віком від 6 місяців до 2 років: зневоднення від блювання та діареї у такому віці відбувається дуже швидко, і може призвести навіть до тяжких наслідків. Тому для профілактики ротавірусних інфекцій педіатри рекомендують вакцинувати дитину віком до 5,5 місяців.

Аденовірус – ще одна літня небезпека

Окрім ротавірусів, кишкові інфекційні захворювання може також спричинити інший різновид вірусів – аденовіруси. В основному аденовіруси викликають хвороби на кшталт ГРВІ – з ураженням верхніх дихальних шляхів, гарячкою та нежиттю, або ж аденовірусний кон’юнктивіт, який супроводжується почервонінням очей, болем в очах, сльозотечою та світлобоязню.

Аденовірусний гастроентерит

Однак серед  аденовірусних інфекцій є й кишкові розлади – зокрема, так званий аденовірусний гастроентерит. Він починається на тлі аденовірусного кон’юнктивіту або ГРВІ: до нежиті або запалення очей приєднується біль у животі, діарея та блювання. Як і ротавірусна інфекція, це захворювання найтяжчий  перебіг має у маленьких дітей, які схильні до швидкого зневоднення.

Як боротися з вірусом?

Оскільки обидві інфекції є саме вірусними, а не бактеріальними захворюваннями, хворому потрібна противірусна терапія. Сучасна фармакологія має широкий спектр противірусних засобів, у тому числі, і тих, які спеціально рекомендовані для дітей.

Одним із таких засобів є безпечний противірусний дитячий сироп Флавовір на основі флавоноїдів. Він блокує розмноження ДНК- та РНК-вірусів (і таким чином є ефективним при ГРВІ, серед яких і ротавірусні, і  аденовірусні інфекції).

Для запобігання зневодненню треба слідкувати, щоб дитина отримувала потрібну кількість рідини, а у разі необхідності – регідратаційні засоби. Також рясне пиття рекомендовано при підвищеній температурі, яку можуть викликати обидві інфекції.

Увага: антибіотики при неускладнених вірусних інфекціях не застосовуються!

Антибіотики неефективні при вірусних захворюваннях, тому, зважаючи на побічні дії, які вони викликають, їхнє застосування у таких випадках є недоцільним і може нашкодити вашому здоров’ю.

Отже, робимо висновки: всі овочі та фрукти, перш ніж дати дитині, слід добре вимити, а питну воду давати трохи охолоджену і обов’язково прокип’ячену. І не забувати про те, що влітку віруси нікуди не зникають, тому ризик захворіти завжди залишається.  Проте, якщо все спланувати все правильно, притримуватись правил профілактики, а у разі вірусної інфекції слідувати лікарським рекомендаціям – то спекотний сезон фруктів і овочів вдасться на славу!

 

3 thoughts on “Які інфекції небезпечні влітку?

  1. This article is outstanding! I truly appreciate the comprehensive and clear manner in which you covered the topic. Your insights are incredibly valuable, offering a wealth of useful information for readers. It’s evident that you possess a deep understanding of the subject, and I am eager to read more of your work. Thank you for sharing your expertise and knowledge.

  2. hiI like your writing so much share we be in contact more approximately your article on AOL I need a specialist in this area to resolve my problem Maybe that is you Looking ahead to see you

  3. I have read some excellent stuff here Definitely value bookmarking for revisiting I wonder how much effort you put to make the sort of excellent informative website

Comments are closed.