За тиждень на ГРВІ захворіло більше 170 тисяч українців

Грип знову зафіксували у Харківській області, яка наразі лідирує за показниками розповсюдження вірусу А(Н3). Тим часом, кількість захворювань на ГРВІ продовжує зростати

За тиждень, з 25 листопада до 1 грудня,  за результатами лабораторного дослідження методом ПЛР  визначили вірус грипу типу A(H3) і парагрип. На звітному тижні на ГРВІ захворіло більше 170  тисяч українців, із них 70%  – діти віком до 17 років.

Про це повідомляє Центр грормадського здоров’я МОЗ.

Загалом з початку епідемічного сезону зареєстровано 76 пацієнтів із грипоподібним захворюванням (лише в 1 випадку визначено аденовірус) та 240  пацієнтів із  тяжкою гострою респіраторною інфекцією, серед них визначили 8 вірусів грипу типу А(Н3) ,  1 — грипу В та 7 вірусів респіраторної групи інфекцій. Найбільше серед  госпіталізованих через грип – дітей   до 4 років, найменше — осіб віком 65 років і старших.  Наразі Харківська область  лідирує за показниками поширеності грипу А (Н3).

З початку епідемічного сезону отримало вакцину проти грипу більше  190 тисяч українців.

Віруси грипу типу А, за словами лікарів, є більш агресивними, ніж віруси грипу типу В. Саме вони частіше дають ускладнення у вигляді пневмонії та здатні призвести до летальних випадків. Торік в Україні від ускладнень грипу померло 64 людини, серед яких 12 дітей.