Як відомо, вітамін D, що виробляється на сонці, корисний для кісток. Але чи впливає на цю користь застосування сонцезахисних засобів, з’ясовували вчені
Сонцезахисна поведінка – носіння одягу з довгими рукавами, перебування в тіні або нанесення сонцезахисного крему – не пов’язане зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини або підвищеним ризиком остеопоротичного перелому, пише medicalxpress. «Дуже важливо, щоб люди розуміли, що правильний захист від сонця не збільшує ризик остеопорозу, але захист важливий для запобігання раку шкіри, тобто злоякісної меланоми», – каже дерматолог Мішель Грін.
Нове дослідження було проведено в клініці Мейо, що у США. Команда вчених вивчила дані понад 3400 осіб віком близько 40 років, які заповнили анкети з докладним описом дій, направлених на захист від сонця. Майже 32% учасників заявили, що віддають перевагу тіні, а не сонцю, 12% – спеціально носять одежу з довгими рукавами, а 26% регулярно наносять сонцезахисний крем. Ці методи призначені для захисту від розвитку раку шкіри.
Читайте також: Противірусні препарати слід призначати у перші години інфікування SARS-CoV-2 – глава Союзу споживачів медичної продукції
Потім вчені провели тести на мінеральну щільність кісток учасників дослідження та перевірили історію переламів, які могли виникнути через остеопороз. У результаті зв’язку між застосуванням сонцезахисних засобів та мінеральною щільністю кісток виявлено не було, як і підвищеного ризику остеопоротичних переломів.
За словами авторів дослідження, отримані результати важливі через велику популярність міфу про те, що сонцезахисний крем позбавляє організм вітаміну D, який сприяє зміцненню кісток.
ohmrlne
mznr6spr