Сімейним лікарям та їхнім пацієнтам представили новий онлайн-сервіс з унікальним функціоналом. Презентація платформи MoniHeal відбулась під час науково-практичної конференції «Організаційні та клінічні питання сімейної медицини в Україні». Розробка вітчизняних IT-фахівців за участі колективу кафедри медичної інформатики Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика суттєво відрізняється від решти сучасних програмних продуктів. Перш за все – наявністю унікальної системи постійного моніторингу стану здоров’я людей для профілактики небезпечних тяжких хронічних захворювань.
У світі відбуваються зміни підходів до сучасної ролі системи охорони здоров’я. Акценти зміщуються від лікування симптомів до профілактики виникнення хвороб, але всім зрозуміло, що запобіжних заходів без постійного системного моніторингу стану здоров’я людини не може бути апріорі. Саме такі принципи узяли за основу творці електронної онлайн-платформи MoniHeal, основний сенс якої випливає із самої назви, яка є скороченням від «монітор і виліковуйся».
Отже, система дозволяє лікареві розгледіти тривожні ознаки і симптоми у стані пацієнта, які згодом можуть призвести до тяжких хронічних захворювань, і своєчасно усунути ці відхилення, тобто виконати відповідні профілактичні заходи. Тому система постійного моніторингу розрахована на супроводження людини протягом усього життя і розділена по роках.
Користування цим сервісом буде повністю безкоштовним для пацієнтів, лікарів усіх спеціальностей і медичних закладів
Електронна медична платформа дозволяє лікарю і пацієнту бути на постійному зв’язку, проводити онлайн-консультації та консиліуми, створювати електронні медичні архіви, картки, чітко планувати графіки роботи лікаря та багато чого іншого. Але головне призначення цієї медичної інтернет-платформи – забезпечення пацієнта і лікаря інструментом для постійного контролю здоров’я, тобто програмним алгоритмом для системного моніторингу стану здоров’я.
Фактично це інноваційний інструмент контролю будь-яких змін в організмі. Починати користуватися програмою моніторингу можна в будь-якому віці, але найкраще це робити із дня народження. З урахуванням віку, статі, звичок, перенесених хвороб, система автоматично формує для людини етапи первинного дослідження – скринінгу. Після чого активується проект програми моніторингу, що регулярно надає користувачеві платформи графік проходження необхідних аналітичних та інструментальних досліджень.
Звісно, сімейний лікар може коригувати цей проект програми моніторингу після консультацій і вивчення специфічних особистісних показників стану здоров’я свого пацієнта, але основу дає платформа. Для зручності лікаря розробники розмістили у персональному кабінеті файл із повним проектом системи моніторингу здоров’я людини, розрахований до 80-річного віку.
MoniHeal також значно спрощує користування системою медичного страхування
Тут передбачено можливість сформувати страховий поліс за допомогою зареєстрованих на платформі страхових агентів та користуватись онлайн послугами страхового супроводу.
Розробники системи застосували найсучасніші засоби захисту інформації. Всі дані, які знаходяться на платформі, повністю захищені, доступ третіх осіб до особистих архівів лікарів і пацієнтів виключений. Доступ до цього архіву є тільки у пацієнта і він може відкривати його лише для лікаря, консультанта або фахівця, яких обиратиме самостійно через цей сервіс. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», інформація, що зберігається в медичному архіві пацієнта, є конфіденційною.
Отже, для фахівців системи охорони здоров’я MoniHeal може стати основним помічником і комунікатором як з пацієнтами, так і з колегами, та захищеною бібліотекою для власного медичного архіву і архівів своїх пацієнтів. Функціонал платформи надає можливості переведення максимально можливої частини лікарської практики в онлайн, береже час і ефективно унормовує роботу.
Один із керівників проекту MoniHeal – завідуючий кафедрою медичної інформатики Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, академік Озар Мінцер – підкреслює, що лікар, який користуватиметься перевагами цієї платформи, виводить свою професійну ефективність і соціальну місію на нові рівні. Адже його діяльність зосереджується на попередженні хвороб, збереженні здоров’я пацієнтів та профілактиці виникнення важких хронічних захворювань.
Наразі система готова до тестування сімейними лікарями, після завершення якого MoniHeal з’явиться у відкритому доступі під доменом moniheal.com.