7 тисяч випадків грипу зафіксували в Європі всього лише за тиждень

Активність грипу в Європі продовжує зростати. Тим часом прогнозують глобальне поширення коронавіруса

У більшості держав-членів і територій на всій протяжності Регіону зареєстрована широко поширена активність грипу, повідомляє Європейське регіональне бюро ВООЗ.

Відзначається спільна циркуляція вірусів грипу обох типів – А і В з переважанням (78%) вірусів типу А.

За даними за тиждень, який завершився 19 січня, 921 (45%) з 2066 досліджених дозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 72% – тип А; 28% – тип В. Були субтиповані 562 віруси грипу типу А: з них 76% визначені як A (H1N1) pdm09, 24% – як A (H3N2)

Крім того, за даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 6357 зразках з недозорних джерел. Частка позитивних тестів на наявність вірусів грипу склала 50% і вище в 11 країнах. В цілому по Регіону активність грипу почалася раніше, ніж в попередні роки

Читайте ще: В Україні від свинячого грипу померла маленька дитина

Європейський центр профілактики та контролю захворювань повідомляє також про ситуацію зі смертельним коронавірусом з Китаю. В даний час випадки захворювання були виявлені в кількох країнах Азії, а також в Австралії, Європі та Північній Америці. Всі випадки за межами Китаю мали недавню історію поїздок до Китаю, за винятком В’єтнаму. Перші випадки захворювання в ЄС були підтверджені у Франції. Ймовірне подальше глобальне поширення вірусу, повідомляє відомство.