Активність грипу в Європі не вщухає

Активність грипу в Європі не вщухає

На 9 звітному тижні, який завершився 1 березня, активність грипу в Європейському регіоні залишалася підвищеною: 6 держав-членів і районів повідомили про високу і 14 про середню інтенсивність грипу

Географічно широко поширена активність грипу була зареєстрована більшістю держав. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань

Із осіб, у яких були виявлені грипоподібні захворювання (ГПЗ) або гострі респіраторні інфекції (ГРІ) в дозорних установах первинної медичної допомоги, 44% дали позитивний результат на віруси грипу, що відповідає попередньому тижню.

Обидва типи вірусу грипу A і B циркулювали в зразках з дозорних джерел, при цьому була виявлена ​​більш висока частка (60%) вірусів типу A. При цьому віруси A (H1N1) pdm09 були найбільш поширеними (52%). Серед звітів, що надійшли з різних країн регіону, в 18 зазначено на переважання вірусів типу А; в 7 – кодомінування вірусів типу А і В; в 6 – переважання вірусів типу В.

За даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 8449 зразках з недозорних джерел, і 764 з дозорних джерел, що відповідає показникам попереднього тижня.

Читайте ще: У Києві громадський транспорт відмивають дезінфекторами – бояться грипу і ГРВІ

Віруси, що циркулюють, в більшості випадків демонстрували чутливість до інгібіторів нейрамінідази, тому рекомендується застосовувати ці препарати для раннього лікування або профілактики відповідно до національних посібниками, рекомендує Європейське регіональне бюро ВООЗ.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.