Активність грипу в Європі не вщухає

Активність грипу в Європі не вщухає

На 9 звітному тижні, який завершився 1 березня, активність грипу в Європейському регіоні залишалася підвищеною: 6 держав-членів і районів повідомили про високу і 14 про середню інтенсивність грипу

Географічно широко поширена активність грипу була зареєстрована більшістю держав. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань

Із осіб, у яких були виявлені грипоподібні захворювання (ГПЗ) або гострі респіраторні інфекції (ГРІ) в дозорних установах первинної медичної допомоги, 44% дали позитивний результат на віруси грипу, що відповідає попередньому тижню.

Обидва типи вірусу грипу A і B циркулювали в зразках з дозорних джерел, при цьому була виявлена ​​більш висока частка (60%) вірусів типу A. При цьому віруси A (H1N1) pdm09 були найбільш поширеними (52%). Серед звітів, що надійшли з різних країн регіону, в 18 зазначено на переважання вірусів типу А; в 7 – кодомінування вірусів типу А і В; в 6 – переважання вірусів типу В.

За даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 8449 зразках з недозорних джерел, і 764 з дозорних джерел, що відповідає показникам попереднього тижня.

Читайте ще: У Києві громадський транспорт відмивають дезінфекторами – бояться грипу і ГРВІ

Віруси, що циркулюють, в більшості випадків демонстрували чутливість до інгібіторів нейрамінідази, тому рекомендується застосовувати ці препарати для раннього лікування або профілактики відповідно до національних посібниками, рекомендує Європейське регіональне бюро ВООЗ.