Лікування грипу вдома: поширені помилки

Лікування грипу вдома: поширені помилки

Грип – одне з найбільш відомих вірусних захворювань. Щорічно його розповсюдження має  масовий характер, іноді трапляються навіть епідемії. Та все одно ми часто робимо помилки під час лікування грипу. А це захворювання часом має складний перебіг та небезпечне ускладненнями, які можуть привести навіть до летальних випадків.

Що не можна робити під час грипу: 15 типових помилок

 

  1. Самолікування. Це небезпечно. Тільки лікар може призначити правильну терапію. Особливо неприпустиме самолікування, якщо хворіють діти та люди похилого віку. При ослабленому імунітеті існує ймовірність важких ускладнень, наприклад, гострої пневмонії.
  2. Ігнорування симптомів грипу. Не можна вести звичний спосіб життя – ходити на роботу, займатися домашніми справами тощо. Необхідний постільний режим.
  3. Антибіотики. Вони абсолютно неефективні проти вірусів. Прийом антибіотиків без вказівок лікаря на початку захворювання загрожує знищенням корисної мікрофлори, що ще більше послабить імунну систему.
  4. Прийом жарознижуючих засобів без причини. Одразу збивати температуру, якщо вона не перевищила 38.5 °C, не можна. Адже цей симптом показує, що організм бореться з інфекцією. При підвищенні температури створюються несприятливі умови для розмноження вірусів. Також при цьому збільшується вироблення інтерферону, підсилюється активність лімфоцитів і фагоцитів.
  5. Гомеопатія. Такі засоби малоефективні. Вони містять мізерну кількість діючої речовини, що вимірюється молекулами. Препарати досить популярні серед батьків, які вважають гомеопатію безпечною, що вона начебто не «труїть» організм дитини при повторних захворюваннях ГРВІ. Однак  ефективність гомеопатії у наукових колах наразі вважається сумнівною. Сучасна медицина багато питань пред’являє до складу гомеопатичних засобів і тому, яким чином мікродози діючих речовин здатні вплинути на ГРВІ.
  6. Трави. Фітотерапія та інші народні засоби безсилі проти вірусу. За допомогою трав можна зміцнювати імунітет, але не лікуватися, якщо інфікування вже відбулося. Ні мед, ні гаряче молоко, ні часник, ні малина не вбивають віруси.
  7. Алкоголь. Горілкою або глінтвейном віруси вбити неможливо. Навпаки, алкоголь внаслідок своєї токсичності послабляє імунну систему.
  8. Вітамін С. Це антиоксидант. Він безумовно корисний для організму, але противірусної дії не має.
  9. Гарячі ванни. При грипі у хворого тримається висока температура. Гаряча ванна її ще більше підвищить. Можна митися в теплій воді.
  10. Відмова від душу. Це теж неправильно. Змивати продукти потовиділення зі шкіри не тільки можна, але й необхідно. Адже хворий інтенсивно потіє при грипі.
  11. Інгаляції. Вони протипоказані при підвищеній температурі тіла.
  12. Гірчичники. Гірчиця на спині або в шкарпетках ніяк не вплине на віруси, але підвищити температуру хворого може. Натомість провітрювати приміщення і зволожувати повітря необхідно для прискорення одужання.
  13. Обтирання оцтом і спиртом. Спиртове розтирання шкідливе. Воно викликає спазми судин, які близько розташовані до поверхні шкіри, тому вона стає холоднішою. Але температура тіла продовжує зростати. Крім того, пари алкоголю токсичні для дітей.
  14. Зловживання краплями або спреєм для носа. Судинозвужувальні засоби можуть пошкодити слизову оболонку носа. Але ж вона захищає організм від інфекцій.
  15. Харчове розвантаження. Якщо ви обмежите вживання білків, вітамінів та інших поживних речовин, що надходять із їжею, то виснажите свій організм.

Читайте також: Атипова пневмонія. Що треба знати, аби вчасно розгледіти

Що ж робити при грипі?

Рекомендується:

  • Звернутися до лікаря. Він поставить правильний діагноз і призначить лікування.
  • Залишитися вдома на час хвороби.
  • Пити багато рідини.
  • Підтримувати комфортну вологість, провітрювати приміщення.
  • Промивати ніс сольовим розчином.
  • Застосовувати препарати із прямою противірусною дією. Вони зменшують розмноження вірусів у клітинах, знижують не тільки вірусне навантаження на організм, але й кількість уражених клітин дихальних шляхів.

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Терміново викликати «Швидку» при:

  • Судомах.
  • Втраті свідомості.
  • Задишці.
  • Сильній блювоті.
  • Висип на тілі.
  • Сильній набряклості.

Як не захворіти на  грип?

Не варто для цього обтиратися часником і приймати імуностимулятори кілограмами. Краще намагайтеся вести здоровий спосіб життя. Це поняття включає якісний сон, здорове харчування, фізичну активність, уникнення стресів. А ще рекомендується щорічна вакцинація проти грипу. Цього може виявитися достатньо, щоб ваша імунна система ефективно справлялася з вірусною інфекцією.

Лариса Кузнєцова, лікар-імунолог, педіатр, професор кафедри клінічної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика

Читайте також: Обережно грип. Імунолог розповів, що робити у перші години після зараження вірусом