лікування грипу при перших симптомах

Обережно грип. Імунолог розповів, що робити у перші години після зараження вірусом

Сьогодні людство живе в дивовижний вік. Наука і медицина розвиваються шаленими темпами. Вченим щороку вдається робити надзвичайні відкриття і наукові прориви. Вони навчилися пересаджувати серце, створювати 3D-друк грудної клітини і ДНК, створювати безліч корисних медикаментів, однак, універсального препарату для профілактики і лікування застуди досі не винайшли. Щороку з настанням холодів ми застуджуємося, кашляємо, чхаємо, лежимо з температурою і, на жаль, не всі знають,  якщо вірус грипу потрапив в організм,  його слід зупиняти негайно, аби не допустити небезпечних для життя ускладнень.

Чому в боротьбі з грипом важливі перші 48 годин після появи симптомів, і як не нашкодити, а правильно діяти, розповів Олександр Назаренко, кандидат медичних наук, директор клініки імунології та алергології “Форпост”.

– Повний цикл від проникнення вірусу в клітину до виходу з неї нових вірусних частинок займає лише від 6 до 8 годин. Розмноження вірусів відбувається дуже швидко: через 8 годин потрапляння в організм кількість потомства вірусної частки досягає 10 в 3 ступені, а кінця першої доби – 10 в 23 ступені. Пік реплікації вірусу грипу – в проміжку від 24 до 72 годин з моменту його потрапляння в організм. Саме тому симптоми ГРВІ та грипу розвиваються раптово: починається головний біль, слабкість, ломота, температура тіла різко підвищується до 38 градусів і вище. Але небезпечніше не саме вірусне захворювання, а різні його ускладнення, аж до пневмонії. Це легко може статися, якщо організм ослаблений, а вірус грипу – агресивний. Тому важливо знати: якщо ви відзначаєте у себе перші симптоми грипу або ГРВІ, не дайте захворюванню “розгулятися”. Краща тактика тут – терміновий початок прийому противірусних препаратів, які, згідно з дослідженнями, найбільш дієві протягом 48 годин з моменту зараження (саме за такий часовий відрізок досягається максимальне вірусне навантаження). Їх потрібно почати приймати після перших же проявів хвороби, а ще краще – відразу ж після контакту з людиною, хворою на грип. Після 48 годин грип вже буде грати за своїми правилами. Не варто втрачати дорогоцінний час, сподіваючись на свій імунітет, а обираємо «вдалу зброю» проти вірусу, а саме препарати прямої противірусної дії. Це препарати, що входять до групи G05 з міжнародного класифікатора, які мають доведені властивості ускладнювати проникнення вірусу і сповільнювати його реплікацію. Визнано, що ефективними препаратами є так звані “полімішеневі”. Кожен етап життєвого циклу вірусу вчені вважають “мішенню”. І важливо, щоб ліки влучали у максимальну  кількість цих мішеней. Прогресивним кроком у боротьбі з вірусами стало використання препаратів, в основі механізму дії яких є флавоноїди – рослинні поліфеноли (в Україні відомо діюча речовина Протефлазід, що становить основу препарату Флавовір). Цей препарат дозволено застосовувати навіть при лікуванні дітей з перших днів життя. До того ж доведена і його активність щодо багатьох “мішеней” вірусів грипу, ГРВІ і не тільки їх. Він допоможе  знизити вірусне навантаження і вберегти імунітет від значних втрат в жорсткому двобої. Який  триватиме не довго і закінчиться одужанням, якщо ви ефективно діятиме перші 48 годин.

І пам’ятайте, якщо ви захворіли, важливо все ж  таки звернутися до лікаря, адже лише фахівець зможе визначити специфіку захворювання і призначити оптимальне лікування.

Читайте також: Карантин у школі: як захистити дитину від застуди