фото заводу екофарм

Обнадійливі результати: український вчений повідомив про можливість гальмувати розмноження коронавірусу

Щойно колишній керівник українського Центру грипу, доктор медичних наук Олександр Гриневич на власній сторінці у Фейсбук повідомив про результати досліджень українських вірусологів, які випробували дію вітчизняного противірусного препарату на коронавірус.

Вчений інформує, що дослідження дали надію на можливість ефективного протистояння епідемії.


«Хочу повідомити вас про гарну новину (стосується доказової медицини).

Використавши комп’ютерну модель коронавірусу 2019-nCoV, створену китайськими спеціалістами, мої колеги (в лютому місяці 2020 року), використовуючи метод докінгу, показали,  що діюча речовина протефлазід блокує важливий фермент коронавірусу , що може гальмувати  розмноження вірусу.

На початку березня 2020 на культурах клітин ( з використанням доступного в Україні штаму коронавірусу)  показано, що діюча речовина протефлазід ефективно блокує розмноження коронавірусу. Дослідження продовжується, інформуватиму…

Добавлю також, що сьогодні, на прохання медичної спільноти, у зв’язку з виявленням хворих на коронавірусну інфекцію, доставлено гуманітарну допомогу у вигляді противірусного препарату з діючою речовиною для трьох медичних закладів м. Чернівці».

Раніше повідомлялось, що дві партії препарату було передано у Нові Санжари, де, за свідченням місцевих медиків, захворюваність на грип і ГРВІ помітно зменшилась.

Заступник генерального директора «НВК «Екофарм» Олександр Гриневич, відповідаючи на запитання ресурсу «Грип.юа», повідомив також, що партія препарату вже поставлена в Ісламську Республіку Іран: «На звернення українського посольства в Ірані, наша компанія відправила у достатній кількості препарат для профілактики та лікування співробітників посольства від гострих респіраторних  вірусних інфекцій, адже відомо про достатньо напружену епідемічну ситуацію у цій країні».